متن دلخواه شما اینجا ...

ابزار نظافت پر کاربرد

زندگی کردن در یک خانه و یا رفت و آمد به یک مکان تفریحی،‌زیارتی، یا ورزشی تنها در صورتی خوشایند و دل نشین است که یک اصل مهم در آن رعایت شده باشد؛ و آن چیزی نیست جز مساله مهم نظافت.
نظافت در فرهنگ و رسوم مردمان مختلف جایگاه متفاوتی دارد وبه طور ویژه ذات انسان به سمت تمیزی و پاکیزگی تمایل دارد و آن را می پسندد. در فرهنگ ایرانی مردمان پارس همواره این امر از اهمیت زیادی برخوردار است و برای آن کوشش می شود و هر روزه به کیفیت نظافت افزوده شده و به آن توجه ویژه ایی می شود. همراه با سایر تغییرات و تحولات جامعه ، ابزار نظافتی نیز دستخوش تغییر شده است چرا که امکان استفاده از روش های سنتی مانند جارو کردن با دست دیگر در مکان های بزرگ مشابه ساختمان های تفریحی و تجاری وجود ندارد. انواع مختلفی از ابزار نظافتی وجود دارد که در ادامه بیشتر به معرفی ان ها پرداخته شده است.

ابزار نظافت دستی

محصولات متنوع با ویژگی های گوناگون و جدیدی جهت تمیز کردن سطوح متنوع برای نظافت وجود دارد که همه آن ها را می توان در گروه ابزار نظافت قرار داد. از جمله این ابزارها می توان به پدهای مختلف، ترولی ها،‌انبر جمع آوری زباله های ریز و دور از دسترس،‌تی های معمولی و مخزن دار، خاک انداز درپوش دار جهت جلوگیری از برگشت خاک به محیط،‌ خاک انداز دسته دار، خاک انداز کیسه دار،دست خوش کن،‌سطل مخصوص نظافت،‌ سبد های حمل ابزار نظافتی،‌ انواع شکل های گردگیری و بی نهایت مدل ابزار نظافتی دیگر اشاره کرد.


به این صورت ابزار نظافت قدیمی که یک جارو و خاک انداز معمولی بود و در همه جا از آن استفاده می شد، امروزه، ‌برای هر مکان، می توان ابزار نظافت مخصوص به آن را استفاده کرد و این امر با شناخت ابزارهای نظافت و ویژگی های آن ها امکان پذیر است.

ابزار نظافت ماشینی و اتوماتیک

برای نظافت و شستشوی مکان های بزرگ با آلودگی های زیاد و سخت،‌ابزار نظافت دستی جوابگو نیست و باید از ماشین ها کمک گرفته شود. از دستگاه های مهم که به عنوان ابزار نظافتی در عموم مجموعه ها استفاده می شود می توان به جاروبرقی و مکنده ها در رده های خانگی،‌نیمه صنعتی،‌تجاری و صنعتی، دستگاه های شستشوی کف و اسکرابر، واترجت ها و کارواش های خانگی،‌ نماشو،‌ سوییپر، پولیشر، دستگاه واکس زن، مبل و موکت شو اشاره کرد.
‌در این راستا شرکت ها و کمپانی های مختلفی در سراسر دنیا دستگاه های مخصوص نیز برای مکان های مختلف ساخته اند. به طور مثال ابزار نظافت برای کارخانجات نساجی،‌داروسازی،‌ قطعه سازی و کارخانه تولید آرد با یکدیگر متفاوت است و هرکدام ابزار نظافتی ویژه خود را می بایست استفاده کنند. از این رو بازار بزرگی برای دستگاه های نظافت صنعتی وجود دارد و برای خرید حتما یک مشاور می تواند کمک بزرگی به خریدار کند تا مناسب ترین دستگاه را برای مجموعه خود انتخاب کند.
در کجا از چه ابزار نظافت مناسب استفاده شود؟
پاسخ به این سوال که چه ابزاری را بای شستشو و تمیز کردن محیط ها باید انتخاب کرد،‌ جواب بسیار طولانی دارد که در این مقاله نمی گنجد و به طور جداگانه باید به آن پرداخته شود. اما به طور کلی می توان برای مهم ترین دستگاه ها و ابزار نظافت دسته بندی زیر را انجام داد.

اسکرابر ها

دستگاه های شستشوی کف که می توانند در همه مکان هایی که دارای سطح هموار و صاف هستند،‌ استفاده شود.

جاروبرقی ها و مکنده ها

در گروه های مختلف از خانگی تا صنعتی و تخصصی وجود ارند و یکی از مهم ترین وسایل غبار روبی است.

سوییپر

این ماشین ها در ابعاد مختلف از کوچک و دستی تا بزرگ و خودرویی وجود دارد و برای جمع آوری برگ و خاک به خصوص در صنایع سیمان و خیابان ها استفاده می شود.

ترولی ها

یکی از پر کاربردترین های ابزار نظافت، ترولی ها هستند که تنوع زیادی هم دارند و تقریبا در هر مکانی می توان از آن استفاده کرد؛‌از رستوران ها و سوپر مارکت ها گرفته تا بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و آموزشی.

به این ترتیب برای رسیدن به یک محیط پاک و عاری از آلودگی راحت ترین کار استفاده از ابزار نظافت درست است که می بایست از یک جای معتبر و با کمک مشاوران خبره دستگاه را انتخاب کرد تا محیط ها به بهترین نحو ممکن مورد نظافت و شستشو قرار بگیرند.

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 15 =

سبد خرید
خانه
حساب کاربری من
0 لیست علاقه مندی ها
فروشگاه

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟