آشنایی با دستگاه, راهنمای خرید

چگونه آب استخر را تمیز نگه داریم

جاروبرقی استخری

همواره استخرهای روباز در معرض آلاینده های رایجی هستند که باعث کدر شدن آب و کاهش دید بصری آن می گردد. آلودگی های استخری از جمله فضولات پرندگان، جلبک، خاک، برگ و آب کثیف از بارش باران را شامل می شود.

مواد معلقی که دارای وزن زیاد هستند و در آب ته نشین می شوند را می توان توسط جاروبرقی استخری نظافت کرد و امروزه آلودگی های میکروبی مهم ترین مشکلی است که سلامتی افراد را تحت شعاع قرار داده و تهدید می کند.
مواد درشت و بزرگ درون استخر با توری جمع آوری می شود، ولی ذرات ریز مشکل بسیار عمده در این گونه محیط ها به شمار می آید، پس اگر فکر می کنید که استخر شما کثیف به نظر می رسد، مسئله اساسی در این زمینه  کیفیت ظاهری محیط آن است.

جاروبرقی استخری

از جمله ابزار کاربردی برای نظافت استخر که عمل پاک سازی و جمع آوری مواد معلق و ته نشین شده را استخر انجام می دهد جاروبرقی استخری نامیده می شود.
این دستگاه از مهم ترین ابزاری به حساب می آید که برای نظافت چاله استخر مناسب است و در نیل به هدف بالقوه نظافتی می توان از آن بهره مند شد.
با استفاده از این دستگاه کاربردی دیگر برای پاک سازی استخرها از هرگونه آلودگی لازم نیست به نظافت های سنتی و زمان بر و وقت گیر گذشته چون خالی کردن استخر پرداخت،بلکه یک جاروبرقی استخری می تواند به راحتی جلبک هایی که به دیواره و کف استخرها چسبیده و دیگر آلودگی ها را نظافت نماید.
آبی که برای نظافت از استخر خارج می شود، دارای ذرات معلق بسیار زیادی می باشد، معمولاً رایج که این آب آلوده را درون فاضلاب و یا باغچه می ریزند و در نتیجه با خارج شدن این مقدار آب از استخر حجم زیادی از آن به هدر می رود که بسیار هزینه بر است، پس با قرار دادن فیلتر در خروجی پمپ جاروبرقی آب را تصفیه و ذرات آن را جذب و در نتیجه آب باقی مانده اش به استخر باز می گردد. جاروبرقی مخصوص استخر را باید داخل آب قرار داد و آشغال های کف آن را جمع آوری کرد.

انواع جاروبرقی استخری

جاروبرقی استخری را می توان به دسته دستی و نیمه اتوماتیک و اتوماتیک تقسیم نمود.

دستی

جارو توسط کاربر خدماتی به قسمت های مختلف کشیده می شود و با بهره گیری از نیروی برق آلودگی ها را از داخل استخر پاک می کند و جاروبرقی دستی به صورت دو مدل فیلتر دار و بدون فیلتر عرضه می گردد.

نیمه اتوماتیک

در این مدل دستگاه شلنگ جاروی استخری به پمپ استخر متصل می شود و مزیت آن در به کارگیری بدون استفاده از دست و به صورت کاملاً نامنظم است و با حرکت نمودن در استخر سطح و دیواره استخر را را پاک می کند.
این دستگاه مناسب استخرهای بتنی می باشد.

اتوماتیک

این مدل جاروبرقی استخری به صورت کاملا اتوماتیک و بی نیاز از اپراتور خدماتی به تمام قسمت های استخر از جمله دیوارها و کف وارد می شود و آن ها را نظافت می نماید و حتی تمامی بخش های زاویه دار و باریک را با استفاده از این جاروی فوق العاده می توان نظافت نمود و از تکنولوژی منحصر به فرد و کاربردی بهره مند شد.

نحوه نظافت استخر با استفاده از جاروبرقی صنعتی

پیشنهاد می گردد نظافت را از قسمت کم عمق استخر آغاز و رفته رفته به سمت عمیق آن حرکت کنید.
زمان نظافت استخر سیستم تصفیه را خاموش نمایید و جارو نمودن کف استخر را به صورت آهسته صورت دهید و در انجام دادن عملیات نظافتی عجله ای نداشته نباشد، به این خاطر که حرکت سریع سر جارو باعث ایجاد آلودگی در کف استخر می شود و مجدد محیط را آلوده می کنند. برای تمیز ماندن دائمی استخر به شما پیشنهاد می گردد که هر هفته دیواره و کف استخر را به وسیله برس جاروبرقی نظافت کنید تا رسوبات بر روی سطوح باقی نماند و باعث سفت شدن و در نتیجه سخت شدن پاک سازی نگردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 4 =