آیا هزینه کردن برای خرید دستگاه واکس زن برقی ارزش دارد؟

از زمانی که بشر با مفهوم ربات آشنا شده ایست همواره تلاش می کند تا کارهای مختلف و زمان بری که خود انجام می داد را به عهده ربات ها بگذارد، در واقع هر کاری که باعث هدر رفت انرژی و زمان انسان ها می شود و قابلیت این را دارد که توسط یک ماشین یا ربات انجام شود. این روزها هر جایی که زندگی کنیم، از این دست ماشین ها می بینیم چرا که به مرور زمان انسان ها متوجه شده اند با استفاده از ماشین،‌کارها بهتر و بهینه تر انجام می گیرد و هزینه های نیروی انسانی نیز کاهش پیدا می کند. یکی از این دستگاه ها واکس زن برقی است. به طور قطع، واکس زدن دستی یک کار طاقت فرسا است که با وجود دستگاه واکس زن برقی این کار به راحتی هرچه تمام تر و بدون نیاز به کسی، صورت می گیرد. امروزه این دستگاه های واکس زن برقی اتوماتیک در مکان های مختلفی مانند هتل، تالار، مجتمع های اداری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای استفاده از واکس زن برقی

در ادامه به نکات مثبت استفاده از دستگاه واکس زن اتوماتیک پرداخته شده است.

قدرت و زمان پاک کنندگی

اصلی ترین قسمت های یک واکسن زن برقی، موتور و برس است. با چرخش برس، لکه ها و آشغال ها از روی کفش زدوده می شود. به طور قطع برس کشیدن به وسیله نیروی دست، اثر کمتری در از بین بردن آلودگی ها از روی کفش ها دارد. به علاوه اینکه با سرعت بیشتری نیز کفش ها را تمیز می کند و به جای معطلی یک ربع تا نیم ساعت، کفش ها را می توان در کسری از ثانیه تمیز کرد. به این ترتیب، نتیجه بدون هیچ زحمتی، شگفت انگیز خواهد بود!

هزینه

به طور کلی، انسان ها به دنبال استفاده از وسایلی هستند که هزینه های انجام کار را کاهش دهند. ماشین واکس زن برقی یکی از همین وسایل است از این جهت که سبب کاهش هزینه ها در استفاده از واکس برای پولیش کردن کفش است. در واکس زدن دستی، برای از بین بردن لایه غبار و لکه از روی کفش ها، چندین بار روی کفش واکس خورده می شود و به این ترتیب از میزان بیشتری واکس استفاده می شود. اما در واکس زن برقی،‌چون قدرت دستگاه بالاتر از نیروی دست انسان است و فرچه یا برس دستگاه نیز از برس دستی بهتر می باشد، میزان استفاده از واکس و پولیشر کاهش می یابد.

آلاینده های تولید شده

یکی از نکات مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد،‌ تمیز نگه داشتن محیط در هنگام واکس زدن است. وقتی از روش سنتی واکس زدن و پولیش کردن کفش استفاده می شود، یک مساحتی تحت تاثیر وسایل و ملزومات آن اشغال می شود که سبب ایجاد آلودگی و کثیفی در محل می شود. در حقیقت برای واکس زدن یک جفت کفش باید وسایل زیادی را پهن زمین کرد و امکان ریختن واکس در اطراف محل واکس زنی و روی دست افراد و کثیف شدن محیط وجود دارد. برای پیشگیری از همه این موارد، استفاده از واکسن زن برقی پیشنهاد می شود و علت آن بسیار مشخص است. دستگاه واکس زن برقی، که از انواع برس ها می تواند ساخته شده باشد، بدون ایجاد آلودگی وسیع در محیط، تنها کفش را مورد پاک کنندگی قرار می دهد و موجب کثیفی بیشتر در محل نمی شود.

 

بهترین دستگاه واکس زنی چیست؟

بعد از در نظرگرفتن مزایای واکس زن برقی، نوبت به انتخاب دستگاه مناسب می رسد. از مواردی که در هنگام خرید واکس زن برقی به آن توجه می شود، ‌نوع و جنس برس و همچنین وزن آن است.

جنس برس

برس های واکس زن برقی، از الیاف طبیعی و مصنوعی تشکیل شده است. بهترین و گران ترین نوع آن از جنس پشم مرغوب است که به نرمی معروف است. این نوع برس به هیچ عنوان روی کفش ها را خط و خش نمی اندازد و به بهترین حالت از آن ها لکه زدایی می نماید. به علاوه اینکه الیاف پشم در برس دستگاه واکس زن برقی منعطف هستند و این قابلیت را دارند که برای داخل کفش ها نیز مورد استفاده قرار بگیرند. به این ترتیب بعد از واکس زدن،‌یک جفت کفش نو خواهید داشت!


وزن و قابل حمل بودن واکس زن برقی

با توجه به اینکه واکس زن برقی در کجا مورد استفاده قرار بگیرد،‌ نوع طراحی و مدل آن تغییر می کند. اگر یک دستگاه واکس زن اتوماتیکی مورد نظر باشد که در مسافرت ها و جلسات کاری به این طرف و آن طرف حمل شود،‌قطعا نوع سبک آن مناسب ترین گزینه خواهد بود. از آن طرف، برای هتل ها و مجتمع عا، نوع ثابت بر روی زمین مورد استقبال افراد است. به این ترتیب با استفاده درست از یک دستگاه واکسن برقی،‌ در عرض چند ثانیه،‌کفش ها عاری از هرگونه لک و آلودگی خواهند بود.

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها
فروشگاه