متن دلخواه شما اینجا ...

۶ عامل اصلی افت فشار کارواش خانگی

افت فشار کارواش خانگی

عملکرد یک واترجت یا کارواش خانگی در شستشوی باکیفیت سطوح کاملا وابسته به فشار بالای جریان آب خارج شده از این دستگاه است. حال اگر دستگاه شما به هر دلیل فشار کافی نداشته باشد کیفیت عملکرد دستگاه افت کرده و نتیجه مطلوب حاصل نمی‌شود. عیب یابی واتر جت خانگی ممکن است چندان ساده نباشد زیرا عوامل متفاوتی ممکن است خود را بصورت یک مشکل مشابه نشان دهند. اما برای شروع می‌توان عملیات عیب یابی را از فهرست زیر آغاز کرد که در آن ۶ دلیل اصلی افت فشار کارواش خانگی و راهکار برطرف نمودن آنها بررسی شده است:

وجود آلودگی در پمپ کارواش خانگی

افت فشار کارواش خانگیاین عامل را می‌توان مهم‌ترین دلیل افت فشار دستگاه دانست. واترجت خانگی شما باید مجهز به فیلتر در دهانه ورود آب یا در بخش داخلی باشد. برای بررسی مشکل شیلنگ فشار قوی را از دستگاه جدا کرده و در شرایطی که دستگاه به منبع آب متصل است آن را روشن کنید. در این حالت چون شیلنگ به دستگاه متصل نیست آب باید بدون هیچ مشکلی از پمپ خارج شود. اگر چنین اتفاقی رخ داد ممکن است افت فشار دستگاه ناشی از گرفتگی در شیلنگ فشار قوی یا لنس باشد. اما اگر فشار کامل نداشته باشید یا فشار کم یا متغیر باشد در این صورت پمپ شما مشکل دارد. تا زمانیکه پمپ یا موتور صدای نامتعارفی ایجاد نکرده است یا بیش از حد داغ نشده است اجازه دهید کارواش خانگی شما به همین شکل (یعنی بدون متصل بودن تفنگی) کار کند تا آلودگی از پمپ خارج شود. اگر مشکل افت فشار به این شکل حل شد که چه بهتر در غیر این صورت دستگاه را خاموش کنید. ممکن است لازم باشد دستگاه را باز کرده و پمپ آن را تمیز کنید.

وجود هوا در سیستم

این مشکل می‌تواند سبب لرزش دستگاه، افت فشار یا جریان منقطع گردد. این مشکل بین منبع آب و پمپ کارواش خانگی خواهد بود و معمولا در مورد دستگاه‌هایی با قابلیت مکش آب رخ می‌دهد و می‌تواند باعث ایجاد خلأ شود. شیلنگ فشار قوی و اتصالات را از لحاظ عدم آسیب دیدگی بررسی کنید و اگر آسیب دیده‌اند یا مشکوک به نشتی می‌باشند آنها را تعویض کنید.
استفاده از آب داغ برای واترجت آب سرد
اگر کارواش خانگی شما برای کار با آب سرد طراحی شده است و شما از آب داغ برای کار با آن استفاده کنید این امر می‌تواند باعث افت فشار شود. اگرچه این عامل غالبا باعث لرزش دستگاه یا منقطع شدن جریان نمی‌شود.

فرسودگی پمپ

افت فشار واترجت خانگیاین مشکل چندان رایج نیست زیرا معمولا آنقدر از دستگاه‌های کارواش خانگی استفاده نمی‌شود که پمپ آنها فرسوده گردد. اگرچه فرسودگی پیش از موعد پمپ ممکن است به علت عدم تعویض روغن، استفاده از روغن یا روانساز نامناسب، ورود آب به داخل محفظه پمپ یا کار کردن واترجت خانگی بدون آب رخ دهد. اگر پمپ دستگاه شما فرسوده شده باشد باید توسط یک متخصص بصورت کامل سرویس شود یا کاملا تعویض گردد. تعویض پمپ معمولا راحت است و تنها به باز کردن چند پیچ و بستن مجدد آنها نیاز دارد.

خرابی یا شکستگی پمپ

اگر قادر به روشن کردن موتور کارواش خانگی خود هستید اما پمپ دستگاه کار نمی‌کند، احتمالا پمپ از داخل دچار شکستگی شده است و شفت همچنان می‌تواند بچرخد. مهم‌ترین علت برای وقوع چنین حالتی کار کردن پمپ بدون روغن یا عدم تعویض روغن در فواصل زمانی توصیه شده است. البته خرابی بلبرینگ یا بخش‌های دیگر پمپ نیز می‌تواند باعث بروز این مشکل شود که البته چندان رایج نیست.

گرفتگی نازل

واتر جت خانگیبسته شدن نازل به علت آلودگی یا رسوبات آب یکی از رایج‌ترین دلایل افت فشار است. در این حالت می‌توان به سادگی و با باز کردن نازل کارواش خانگی و تمیز کردن آن با یک شی نوک تیز مثل سوزن یا گیره مشکل را برطرف نموده و به فشار آب مطلوب دست یافت.

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − سه =

سبد خرید
خانه
حساب کاربری من
0 لیست علاقه مندی ها
فروشگاه

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟