تعمیر و نگهداری

در زمان مشاهده این علائم در کارواش خانگی، چه اقداماتی انجام دهیم؟

کارواش خانگی

برخی علائم در کارواش خانگی وجود دارند که پس از زمان مشاهده این علائم باید دستگاه را مورد بررسی قرار داد، این مقاله نحوه رسیدگی به دستگاه کارواش خانگی را بیان می کند.  کارواش خانگی یکی از بهترین دستگاه ها برای شستشو و نظافت انواع سطوح می باشد. برای شستشوی روزمره حیاط، نرده ها، دیوارها ، خودرو، استخر و … از آن استفاده می شود. این وسیله کاربردی در مصرف مواد شوینده و آب صرفه جویی می کند و عملیات شستشو و نظافت با کیفیت بسیار بهترین انجام می شود. برخی از کاربران در هنگام کار با دستگاه کارواش خانگی با علائمی مواجه می شوند که ممکن است این شک در آن ها ایجاد شود که دستگاه خراب شده و یا با مشکل جدی مواجه شده است. در این مقاله به بررسی این قبیل علائم و اقدامات لازم در پی آن، می پردازیم.

افت فشار

از مشکلات رایجی که صاحبان کارواش خانگی بیان کرده اند افت فشار دستگاه می باشد. آن ها بیان می کنند که این فشار مطابق مقدار اعلام شده و نرمال نیست و موجب نارضایتی آن ها شده است. به منظور بررسی این موضوع ابتدا باید از فشار استاندارد و نرمال دستگاه آگاهی پیدا کرد و سپس اگر اختلاف فاحشی در خروجی مشاهد شد ابتدا باید پمپ را بررسی کنند، اگر پمپ سالم بود ممکن است یکی از مشکلات قابل حل زیر اتفاق افتاده باشد.

  • فرسودگی نازل: در این حالت باید نازل کارواش خانگی تعویض شود.
  • نفوذ هوای غیر طبیعی در لوله ها: برای رفع این مشکل باید ابتدا تمام اتصالات را باز کرده تا هوای درون آن ها تخلیه شود و سپس اقدام به نصب اتصالات کنید.
  • وجود نشتی در شیلنگ خروجی: در این حالت باید شیلنگ جدید جایگزین شود.
  • فرسودگی واشرها: در این صورت باید واشرها ها تعویض شوند.
  • گرفتگی دهانه شیر خروجی: که در این صورت باید رفع یا تعویض شود
  • دبی کم آّب ورودی: در این صورت باید مشخصات دستگاه را بررسی کرد و بر اساس مقدار استاندارد دبی آب ورودی تنظیم شود.

مشکل در پمپ کارواش خانگی

یکی از اصلی ترین بخش های واترجت، پمپ آن می باشد. در صورتی که احساس کردید در عملکرد آن اختلال ایجاد شده است  می بایست موارد زیر سریعا بررسی و رفع شود:

  • دمای زیاد و غیر مجاز آب ورودی: ممکن است دمای آب ورودی زیاد باشد که در عملکرد پمپ تاثیر می گذارد. بهتر است در مناطق گرمسیر و یا فصول گرم سال این نکته را لحاظ کرد که از آب با دمای پایین استفاده شود.
  • کم بودن سطح مقطع دهانه ورودی آب به پمپ دستگاه کارواش خانگی: می بایست سایز دهانه متناسب با نوع دستگاه باشد.
  • نفوذ هوا به لوله ها: در صورت اطمینان از نفوذ هوا به داخل لوله ها می بایست لوله ها محکم متصل گردند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + بیست =