راهکارهای بهینه نظافت

مزایای استفاده از کارواش خانگی برای شستشوی خودرو ها

شستشو و نظافت یکی از ارکان مهم در زندگی اجتماعی می باشد. به طور کلی انجام امور نظافتی نه تنها موجب افزایش و ارتقا جلوه های بصری محیط می شود بلکه به واسطه کنترل و حذف عوامل بیماری زا می توان تاثیرات مثبتی بر سلامت افراد جامعه داشته باشد. انجام امور نظافتی در تمامی بخش ها جامعه امری لازم و ضروی می باشد. مسلما مشغله زیاد افراد  در جوامع کنونی موجب شده تا افراد زمان کمتری برای شستشو و نظافت محیط کاری و زندگی خود داشته باشند. با توجه به اینکه استفاده از روش های سنتی بسیار زمان بر بوده و از سوی دیگر، استفاده از خدمات نظافت ارائه شده توسط کمپانی ها و مراکز ارائه دهنده خدمات نظافت به هزینه بالایی نیاز دارد. در چنین شرایطی خریداری دستگاه های تخصصی نظافت همانند دستگاه کارواش خانگی که با هدف شستشوی سریع، با کیفیت و مقرون به صرفه در محیط های مسکونی طراحی و تولید شده است، یکی از گزینه های ایده آل برای استفاده در محیط  خانه می باشد. دستگاه کارواش خانگی کاربرد گسترده ای برای شستشوی خودرو ها و فضای بیرونی خانه ها دارند.


آشنایی با دستگاه کارواش خانگی

کارواش خانگی دستگاهی مکانیزه و تخصصی برای شستشو و حذف آلاینده ها از روی انواع سطوح هموار و ناهموار افقی و عمودی می باشد. به عبارت دیگر این دستگاه ها قادر به شستشوی تمامی سطوح مقاوم در برابر آب می باشند. این دستگاه ها با استفاده از پاشش پر فشار آب، آلاینده ها را از روی سطوح حذف می نمایند. دستگاه کارواش خانگی مجهز به پمپ فشار قوی بوده و با متصل نمودن دستگاه به منبع آب با فشار معمولی، آب به صورت پر فشار از دستگاه خارج می شود. اب پر فشار خروجی از دستگاه از توان بالایی جهت شستشو و حذف آلاینده ها برخوردار می باشد. البته به منظور هدایت آب پر فشار خروجی به سمت سطوح هدف، دستگاه کارواش خانگی نیازمند تجهیز به شیلنگ فشار قوی، لنس و نازل می باشد. لازم به ذکر است با توجه به اینکه اب خروجی از دستگاه کارواش خانگی، دارای فشار بسیار بالاتری از آب ورودی به دستگاه می باشد برای انتقال آب خروجی از دستگاه نیاز به شیلنگ فشار قوی می باشد. شیلنگ فشار قوی مجهز به لایه فولاد بافت بوده و از این رو،‌ بدون آسیب دیدگی به راحتی می تواند آب پر فشار را به سمت سطوح هدف منتقل نماید.


مزایای استفاده از دستگاه کارواش خانگی برای شستشوی خودرو ها

خودرو ها و وسایل نقلیه شخصی به واسطه تردد های طولانی مدت در خیابان ها و حضور بلند مدت در فضای بیرونی به شدت آلوده و کثیف می شوند. شستشو و حذف آلاینده های متداولی ون فضولات پرندگان و بقای حشرات از روی سطوح بدنه خودرو ها امری لازم و ضروری می باشد. چرا که اغلب آلاینده ها خاصیت اسیدی داشته و از این رو به راحتی به سطح بدنه خودرو ها آسیب وارد کرده و در نهایت با از بین بردن پوشش رنگ سطوح زیرین خودرو را در معرض رطوبت بیرون قرار می دهد. به منظور حفاظت از رنگ خودرو ها و افزایش عمر مفید پوشش رنگ،‌ شستشوی خودرو ها امری لازم و ضروری می باشد. مسلما استفاده از شیوه های  دستی  برای نظافت خودر ها بسیار زمان بر بوده و به حجم بالایی آب نیاز دارد. این در حالی است که استفاده از دستگاه کارواش خانگی زمان لازم برای شستشو و نظافت خودرو ها را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. علاوه بر این استفاده از آب با فشار بالا در این دستگاه ها،‌ موجب می شود که حجم آب مصرفی برای شستشوی خودرو ها به میزان قابل ملاحظه ای کاهش یابد. در نتیجه استفاده از کارواش خانگی ضمن تسریع عملیات نظافت موجب کاهش در مصرف آب و در نتیجه صرفه جویی در هزینه ها می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یازده =