متن دلخواه شما اینجا ...

راهنمای خرید کارواش خانگی

راهنمای خرید کارواش خانگی مناسب

نظافت و شستشوی سطوح خانگی،‌ تجاری، اداری و… مستلزم بهره گیری از راهکار های بهینه و تجهیزات کاربردی نظافتی می باشد. اما برای خرید تجهیزات تخصصی نیاز به اطلاعاتی درباره دستگاه و همچنین محیط تحت شستشو می باشد. در ادامه این مقاله نکاتی در رابطه با ویژگی های دستگاه کارواش خانگی تشریح شده است که با مطالعه کامل می توان بهترین مدل را انتخاب نمود.

 

انواع کارواش خانگی

دستگاه واترجت در رده خانگی مدل های متفاوتی دارد و بر اساس پارامتر های گوناگون و نیاز بازار طراحی و ارائه شده است. به منظور خرید کارواش خانگی می بایست در ابتدا کارکرد واترجت و تفاوت مدل های مختلف را شناسایی کرد تا بتوان بسته به نیاز بهترین مدل را خریداری و استفاده کرد. اولین و مهم ترین فاکتور در خرید واترجت،‌ توجه به مورد مصرف و فشار کاری مورد نیاز می باشد. در مصارف خانگی کاربرد هایی از قبیل شستشوی خودرو،‌ کفشویی حیاط خانه ها و ساختمان های اداری، نماشویی سطحی ساختمان ها، شستشوی تجهیزات باغی و… وجود دارد که هر کدام از این کاربرد ها نیاز به استفاده از فشار کاری خاصی برای انجام دارند. به همین دلیل برای انتخاب بهترین نوع واترجت در مصارف خانگی، فشار آب خروجی حائز اهمیت است. مورد بعدی که در طراحی و ساخت واترجت موثر است،‌ دبی آب خروجی می باشد. سرعتی که آب از واترجت خارج می شود دبی نام دارد و این که در هر دقیقه چه حجمی از آب بر روی سطوح پاشش می شود بسیار مهم در انتخاب نوع کارواش خانگی می باشد؛ هرچه سرعت پاشش آب بیشتر باشد، قدرت زدودن آلودگی توسط واترجت افزایش یافته و در نتیجه فرآیند نظافت سطوح سریع تر انجام می پذیرد. برند سازنده و کشور تولید کننده کارواش خانگی از دیگر ویژگی های مهم یک دستگاه واترجت می باشد. در کل فشار کاری زیر ۲۵۰ بار در رده خانگی قرار می گیرد اما در صورتی که کیفیت دستگاه تولید شده مطلوب نباشد،‌ نمی توان از دستگاه های خانگی به منظور زدودن آلودگی ها به صورت موثر استفاده کرد.

 

انتخاب بهترین مدل واترجت

در ابتدا به منظور انتخاب صحیح یک دستگاه کارواش در رده خانگی می بایست ویژگی های واترجت ها مطالعه شود. سپس با در نظر داشتن کاربرد می توان بهترین مدل واترجت را انتخاب نمود. به طور مثال به منظور شستشوی خودرو می بایست از فشار کاری در رنج مناسب استفاده کرد زیرا واترجت با فشار کم قدرت بیرون کشیدن آلودگی از بدنه خودرو را ندارد و واترجت با فشار کاری بالا نیز ممکن است موجب آسیب به بدنه و رنگ خودرو شود. اما برای شستشوی نمای ساختمان می بایست از دستگاه با فشار بیشتر (نسبت به مدل های مناسب شستشوی خودرو) استفاده کرد. نکته دیگری که در خرید کارواش خانگی موثر است میزان نیاز می باشد؛ تعداد دفعاتی که در هفته از دستگاه کارواش خانگی استفاده می شود مهم است و در صورتی که مصرف خانگی از واترجت زیاد باشد نمی توان از مدل های کوچک و سبک واترجت استفاده کرد زیرا استفاده متعدد در هفته از کارواش های بسیار کوچک موجب آسیب به دستگاه و از کار افتادن آن خواهد شد. از مدل های بسیار کوچک می توان یک بار در هفته استفاده کرد اما هرچه دستگاه ها بزرگ تر شوند و قدرت کاری آن ها بیشتر شود توانایی شستشوی خانگی به دفعات زیاد در هفته را دارند. از دیگر مواردی که با توجه به آن می توان نظافت و شستشوی خانگی را بهینه کرد، نازل واترجت می باشد. برخی نازل ها به صورت برسی چرخشی وجود دارند که قابلیت شستشوی کف حیاط را دارند و در مدل های دیگر امکان استفاده از نازل های گوناگون به منظور تمرکز پاشش یا وسیع کردن سطح پاشش وجود دارد.

 

مزایای خرید کارواش خانگی مناسب

فرایند شستشوی سطوح در اماکن خانگی و اداری ممکن است دشوار و زمان بر باشد و به همین دلیل می بایست با بکارگیری راهکار های بهینه نظافتی در ساده کردن شستشوی خانگی کمک کرد. استفاده از کارواش خانگی به دلیل قدرت بالای فشار آب پاشش شده بر روی سطوح،‌ امکان بیرون کشیدن سریع همه آلودگی ها از بطن سطح را دارد؛ به همین دلیل با استفاده از کارواش خانگی نیاز به تکرار مجدد نظافت و زمان بر شدن شستشوی خانگی وجود ندارد. سهولت کاربری در حین استفاده از کارواش خانگی به دلیل طراحی ارگونومیک دسته های واترجت از دیگر مزایای مهم می باشد. کاهش مصرف آب و مواد شوینده و سازگاری این روش با محیط زیست به حفظ منابع آبی و جلوگیری از هدر رفت و آسیب به طبیعت کمک می کند. کارواش خانگی قیمت کمتری نسبت به مدل های واترجت صنعتی دارد و در صورتی که مصارف خانگی مورد نیاز است، با خرید کارواش خانگی می توان یک نظافت مقرون به صرفه را تجربه نمود.

 

چرا کارواش خانگی بخریم؟

علاوه بر مزایای ذکر شده،‌ بهتر است با کاربرد های متفاوت کارواش خانگی آشنا شد تا با اطلاعات دقیق و خرید کارواش خانگی مناسب، همه فرآیند های خانگی را بهبود بخشید. برخی از کاربرد های کارواش خانگی عبارت است از: شستشوی نرده مجتمع های مسکونی و فضای باز، نماشویی ساختمان ها، شستشوی درب ورودی و درب پارکینگ،‌ شستشوی وسایل پخت و پز باغی مانند باربیکیو، زدودن تار عنکبوت و کندن لانه زنبور، کفشویی حیاط و سنگفرش های جلوی ساختمان، شستشوی تجهیزات باغی مانند میز و صندلی، شستشوی ماشین و موتور، شستشوی سطل زباله های بزرگ ساختمان ها و… همگی از کاربرد های خانگی واترجت می باشند. با خرید یک کارواش مناسب با فشار کاری قابل تنظیم می توان به سادگی از کاربرد های بیشمار این دستگاه بهره مند شد.

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

سبد خرید
خانه
حساب کاربری من
0 لیست علاقه مندی ها
فروشگاه

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟