تجهیزات لازم برای شستشوی تخصصی خودرو در منزل

کارواش

خودروی شخصی همانند منزل شخصی و هر محیط دیگری در معرض آلودگی قرار گرفته و نیاز به نظافت دارد. اما آلودگی های خودرو با آلودگی های منزل متفاوت است و نیاز به ابزار نظافتی خاصی دارد. آلودگی های خودرو از قبیل گرد و خاک، دوده، روغن و غیره می باشد. دو راه برای نظافت خودرو وجود دارد اول اینکه خودرو را به کارواش ببریم و زمانی را صرف رفتن به آن جا کنیم و یا این که با استفاده از ابزار تخصصی مناسب این کار را در خانه همراه با خانواده و به عنوان تفریح انجام دهیم. در صورتی که فردی قصد شستشوی خودرو در خانه را داشته باشد باید ابزار و تجهیزات مناسب را تهیه نماید تا علاوه بر این که آلودگی ها را به طور کامل ازبین ببرد، هیچ آسیبی به بدنه و رنگ خودرو وارد نمی کند.

تجهیزات تخصصی مورد نیاز برای شستشوی خودرو در منزل

کارواش دستیابزار مناسب برای نظافت و شستشوی خودرو در منزل به دو دسته نظافت سطوح داخلی و شستشوی سطوح خارجی و بدنه تقسیم می شوند. در ادامه ابزار لازم برای نظافت خودرو به تفکیک دسته بندی و شرح داده می شود.

 

 

 

نظافت داخل خودرو

چگونگی شستشوی خودروآلودگی های داخلی خودرو شامل گرد و خاک سطوح داخلی و داشبورد، شیشه ها، صندلی ماشین و کفی خودرو می باشد. برای نظافت سطوح داخلی و شیشه خودرو می توان از تنظیف غبار گیر و یا دستمال نظافت خودرو استفاده نمود. بدین طریق غبارها و دوده های سطوح به طور کامل پاک می شوند. برای این که بتوان گرد و خاک، ذرات خوراکی یا گل های خشک شده را از روی صندلی و کف خودرو جمع آوری نمود، می توان از جاروبرقی استفاده نمود. در صورتی که مایعی درون ماشین ریخته و قصد جمع آوری آن را دارید استفاده از جاروبرقی آب و خاک توصیه می شود. چند ماه یکبار می توان صندلی های ماشین را با استفاده از دستگاه بخارشوی لکه گیری و شستشو نمود. همچنین بخارشو برای شستشو و ضد عفونی کردن سطوح داخلی دیگر مانند درب و داشبورد به کار می رود. در صورتی که سطح چرک مرده شده و یا لکه ای بر روی آن باقی مانده، بخارشوی بسیار مناسب خواهد بود.

 

شستشوی بدنه خودرو

کارواش دستیبرای شستشوی بدنه خودرو به صورت حرفه ای می توان از دستگاه کارواش دستی استفاده نمود. واترجت یا کارواش خانگی با فشار بالای آب، گرد و غبار و آلودگی های چسبیده به سطح را به راحتی و در کمترین زمان شستشو می دهد. جهت شستشوی بهتر بهتر است از مواد شوینده تخصصی خودرو نیز استفاده شود. پس از شستشوی کامل، می توان برای پاک کردن شیشه ها و یا خشک کردن آن ها، دستمال تخصصی نظافت خودرو بسیار کاربردی خواهد بود. این دستمال ها به گونه ای است که پس از به دام انداختن آلودگی ها درون خود، به هیچ عنوان خراشی بر روی سطح و رنگ بدنه خودرو ایجاد نمی نماید. جهت شستشوی رینگ و لاستیک نیز اسپری رینگ شوی توصیه می شود که می تواند آلودگی های روغنی و دوده ها را به خوبی از سطح جدا کند. بهتر است پس از شستشوی خودرو از واکس استفاده شود تا هم ازرنگ و بدنه محافظت گردد و هم این که خودرو برای مدت طولانی تری پاکیزه بماند. زیرا واکس با دفع آلودگی ها باعث می شود تا گرد و خاک تا مدت زمان طولانی بر روی سطح قرار نگیرد.

 

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها
فروشگاه