روش های پاک کردن و شستشوی فرش

مواد شوینده

فرش، مبلمان و سایر لوازم منزل مانند رو فرشی ها که جنس پشمی یا نخی دارند، باید همیشه تمیز و زیبا نگه داشته شوند. فرش، موکت، رو فرشی و قالیچه در برخی محیط های هتلی و تجاری که دارای رفت و آمد زیادی هستند در معرض آلودگی فراوانی قرار دارند که باید به طور مرتب نظافت شوند. این آلودگی ها و گرد و خاک علاوه بر این که موجب تغییر رنگ فرش می شود، باعث آسیب رساندن به آن و کاهش عمر فرش نیز می گردد. در صورتی که فرش یا مبلمان نویی تهیه شود، به راحتی می توان تفاوت رنگ های آن را با فرش و مبلمان قدیمی منزل یا محل کار مشاهده نمود.

فرش و مبلمان نه تنها دارای آلودگی های سطح زمین هستند، بلکه منبع انواع مختلف باکتری ها، پاتوژن ها، میکروب ها، حشرات و کرم های ریزی است که باعث می شود اهل خانواده در منزل، کارمندان در محل کار و مشتریان و بازدید کنندگان در مراکز تجاری در معرض خطر قرار گیرند. این موضوع می تواند طیف وسیعی از مشکلات را در محل مورد نظر به وجود آورد. از آلرژی های ساده به دلیل گرد و غبار در الیاف گرفته تا مشکلات تنفسی و آسم می توانند حاصل این آلودگی ها باشند. پاتوژن ها و باکتری ها ممکن است برای روزها و هفته ها باقی بمانند و باعث گسترش بیماری های عفونی شوند. بنابراین باید در انتخاب شامپو فرش مناسب و استفاده از آن دقت لازم را داشت. در هنگام تهیه شامپو فرش باید برخی نکات را مد نظر قرار داد که در ادامه شرح داده خواهند شد.

1-       آیا شامپو فرش سریعا عمل می کند؟

با استفاده از شامپو فرش می توان آلودگی های فرش را به طور کامل خارج نمود و همه لکه ها را از بین برد. با استفاده از مواد شوینده تخصصی فرش، زمان کمتری صرف نظافت موثر سطح می گردد و در زمان و هزینه نیز صرفه جویی می شود. در غیر این صورت اگر از ماده شوینده غیر تخصصی استفاده شود ممکن است رفع آلودگی به طور کامل انجام نشود و پس از صرف زمان زیاد به فرش نیز آسیب برسد.

2-      آیا شامپو فرش از فناوری های جدید هوشمند استفاده می کند؟

نکته مهم در مورد شامپو فرش ها این است ماده شوینده آسیبی به فرش نرساند و به خوبی آلودگی ها را جمع آوری نماید و موثر واقع شود. به همین دلیل تفاوت شامپو فرش با سایر مواد شوینده در این مسئله است که علاوه بر قدرت پاکننگی فرش، موکت و منسوجات، به سطح آن ها نمی رساند.

3-      آیا شامپو فرش دارای خاصیت براق کنندگی است؟

وسیله های نو دارای شفافیت و براقیت خاصی هستند که همه دوست دارند این شفافیت همیشه بر روی وسیله های آن ها باقی بماند. استفاده از شامپو فرش برای شستشوی فرش و موکت می تواند کمی شفافیت به آن ببخشد که قطعا مورد پسند همگان است و جلوه ای نو به وسایل منزل و محل کار می بخشد.

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها
فروشگاه