استفاده ابزار نظافت مناسب در محیط های اداری

ترولی نظافتی

در محیط های اداری و شرکت ها علاوه بر رفت و آمد کارکنان و کارمندان، مشتریان نیز به این محیط ها مراجعه می کنند. رفت و آمد زیاد موجب انتقال آلودگی ها از محیط بیرون به محل کار می شود. این آلودگی ها در صورتی که در محیط باقی بمانند علاوه بر این که ظاهر کثیف و ناخوشایندی را ایجاد می کنند، می توانند موجب بیماری کارمندان و مراجعه کنندگان نیز شوند. بنابراین نظافت همیشگی و مرتب این محیط ها بسیار قابل اهمیت است. نظافت و پاکیزگی موجب جلوه دادن و زیبایی بصری در محیط می شود. محیط اداری دلنشین و جذاب علاوه بر سلامت جسمی کارمندان و شادابی آن ها، موجب ایجاد محیطی دلپذیر برای مراجعه کنندگان می شود که باعث اعتماد و حس خوشایند آن ها نسبت به این مجموعه می شود. اما نظافت محیط های اداری و شرکت ها دارای اصولی است که در ادامه بیان می شود.

دستورالعمل نظافت محیط کار

نظافت محیط های اداری شامل دو بخش نظافت سطوح داخلی و نظافت و شستشوی فضای خارجی و محوطه می باشد. فضای داخلی شامل راهرو ها، لابی، اتاق ها، راه پله ها، نمازخانه، آسانسور، سرویس بهداشتی و تمامی بخش های داخلی می باشد. توصیه می شود برای نظافت سطوح داخلی ابتدا نمازخانه و سپس به ترتیب راهرو ها، لابی و اتاق ها، راه پله ها و سپس آسانسور نظافت شود تا از انتقال آلودگی در بین بخش های مختلف جلوگیری شود. فضای بیرونی ساختمان اداری شامل حیاط و تجهیزات که شامل نیمکت، سطل زباله و از این قبیل، راه پله های بیرونی، نما و پارکینگ می باشد. برای شستشوی هریک از این بخش ها و سطوح ابزار و تجهیزات تخصصی وجود دارد که علاوه بر بالا بردن کیفیت نظافت باعث ایمنی بیشتر و همچنین سرعت بالا در نظافت می گردد.

استفاده از ابزار و تجهیزات مدرن

برای نظافت بخش هایی مانند نمازخانه، جاروبرقی دستگاهی کارا خواهد بود. برای سایر بخش ها در صورتی که هدف فقط نظافت و جمع آوری ضایعات باشد، استفاده از جاروبرقی تجاری مناسب خواهد بود. اما در صورت نیاز به شستشو از تی استفاده می شود. اما در شرکت ها و اداره ها استفاده از تی های معمولی روشی قدیمی است و ظاهر نامناسبی دارد. به همین دلیل امروزه از ترولی نظافتی که یک وسیله بسیار مناسب برای جایگزینی با تی و سطل است استفاده می شود. ترولی نظافتی دارای انواع مختلفی است که برای نظافت و جابجایی ابزار نظافت و شستشو مورد استفاده قرار می گیرند. ترولی نظافتی در ساده ترین حالت دارای دو سطل برای آب تمیز و آب کثیف و یک آبگیر می باشد. با استفاده از آبگیر می توان آب اضافی تی را گرفت تا از پاشیده شدن بر روی سطح زمین و لغزنده شدن آن جلوگیری شود. جدا بودن سطل های آب تمیز و آب کثیف موجب بالا رفتن کیفیت نظافت در محیط های اداری خواهد شد. چرخ های این ترولی نظافتی برای جابجایی این وسیله پرکاربرد در بخش های مختلف خواهد شد. دسته ارگونومیک برای راحتی کاربر در جابجایی ترولی طراحی شده است. برخی ترولی ها مخصوص جمع آوری زباله ها می باشد. این ترولی دارای نگهدارنده کیسه زباله است و دارای یک کفی برای محافظت از کیسه دارد. چرخ های روان و دسته های جانبی، حرکت این رولی را برای جابجایی و جمع آوری آسان زباله در بخش های مختلف را میسر می سازد.

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها
فروشگاه