غبارگیری در منزل با استفاده از ابزار نظافت حرفه ای سطوح (1)

ذرات ریز آلودگی همواره بخش های متفاوت منزل را فرا می گیرند که بعضا مشکلات بسیاری را برای اهالی منزل به بار می آورند. از جمله مهم ترین این مشکلات بروز آلرژی در بین افراد خانواده است که به شدت سلامت آنها را تهدید می نماید. بدین منظور انجام نظافت در منزل از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و اصولا در چندین مرحله قابل اجرا می باشد. یکی از مهم ترین مراحل نظافت در منزل، انجام غبارگیری وسایل منزل است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی انواع و اقسام ابزار نظافت عرضه شده در بازارهای جهانی، موجب سهولت در این امر گشته اند. در این مقاله به بررسی راهکارهای انجام بهینه فرآیند غبارگیری در منزل می پردازیم.

 

1-سازماندهی و نظم بخشی وسایل منزل

اولین مرحله در انجام فرآیند غبارگیری، جمع آوری وسایل و نظم بخشی کلی به محیط خانه می باشد. با قرار دادن هر وسیله در محل اصلی خود ابتدا نظم کلی در محیط منزل حکم فرما می شود. مرتب بودن فضای کلی منزل سبب هدفمند سازی فرآیند نظافت و غبارگیری می شود.

 

2-تکان دادن قالیچه ها، پارچه ها و بالشت مبلمان

مرحله بعدی نوبت به حذف غبارات ریز از سطح پارچه، کوسن مبلمان، قالیچ ها می باشد. در این حالت ابتدا این وسایل را از محل اصلی خود حرکت داده و چندین مرتبه با هدف خارج نمودن ذرات ریز گرد و غبار تکان دهید. با این فرآیند زیبایی ظاهری این وسایل حفظ گردیده و از پوسیدگی زود هنگام این وسایل پیشگیری می گردد.

 

3-غبارگیری از وسایل روشنایی و تهویه

پنکه های سقفی، لوستر اتاق، روشنایی های موجود در اتاق در معرض انواع آلودگی ها قرار می گیرند. وجود این آلودگی ها در برخی مواقع عملکرد این وسایل را دچار مشکل نموده و گاهی وجود آلودگی ها بر روی این وسایل موجب انتشار بیش از پیش آلاینده ها در محیط منزل می شوند. یکی از پرکاربردترین ابزار نظافت خانگی، تنظیف غبارگیری می توان غبارات به وجود آمده بر سطح وسایل روشنایی و وسایل تهویه را پاکسازی نمود.

 

 

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها
فروشگاه