نظافت موثر و با کیفیت موزه ها با ابزار نظافت

ابزار نظافت

موزه ها یکی از اماکن پر مخاطب در تمامی ایام سال می باشند. این مکان ها که به نوعی نمایانگر تمدن و سرگذشت تاریخی یک ملت می باشند جایگاه ویژه ای در بین افراد جامعه دارند. مسلما نگهداری صحیح و مناسب از یادگاری های گذشته برای  هر ملتی هم از جهت پیشینه تاریخ یو هم از جهت علمی مهم می باشد. با توجه به گستردگی آمد و شد ها در چنین اماکنی، نقل و انتقال آلایند ها امری بدیهی می باشد. آنچه که مسلم است حذف موثر و با کیفیت آلانیده ها از این محیط ها می باشد. مسلما با توجه به اهمیت سکوت و ارامش در این محیط ها استفاده از هر نوع تجهیزی برای نظافت ممکن نمی باشد. علاوه بر این نظافت با کیفیت نیز ضروری می باشد. از این رو استفاده از ابزار ظافت تخصصی امری مناسب برای نظافت چنین اماکنی می باشد.

 

مزایای استفاده از ابزار نظافت

ابزار نظافت با هدف تسهیل و تسریع در امر نظافت دستی طراحی و تولید شده اند. بر خلاف شیوه های سنتی و دستی نظافت که از هر پارچه و دستمالی برای حذف آلانیده ها استفاده می نماید، در شیوه های مدرن و امروزی، تجهیزات بر اساس مطالعات و تحقیقیات گسترده و با ویژگی های منحصر به فردی تولید می شوند تا ضمن ارتقا کیفیت نظافت، موجب تسهیل و تسریع در امر نظافت گردند. ابزار نظافت به منظور تامین تمامی نیاز های نظافتی انواع سطوح همور و ناهموار افقی و  عمودی در طیف گسترده ای از تجهیزات و با کارآیی های متنوعی طراحی و تولید می شود. در ادامه به بررسی تعدادی از تجهیزات که به عنوان ابزار نظافت به بازار عرضه شد و کارایی فوق العاده ای در محیط هایی چون موزه ها و نمایشگاه ها دارند می پردازیم:


دستمال نظافت شیشه

دستمال نظافت شیشه به عنوان یک ابزر نظافت تخصصی، کاربرد وسیعی در اماکنی چون موزه ها و نمایشگاه ها دارد. از آنجایی که در فضاهایی چون موزه ها و نمایشگاه ها به طور گسترده از سطوح و مخازن شیشه ای برای نگهداری اشیا قیمتی استفاده می شود، خواه ناخواه تماس افراد و نشست گرد و غبار بر روی این سطوح، موجب آلودگی این سطوح شده و در نهایت جلوه های بصری را کاهش می دهد. استفاده از دستمال تخصصی نظافت شیشه راهکار مناسب و ایده آلی برای نظافت موثر و با کیفیت سطوح شیشه ای می باشد. ضمن اینکه ساختار این دستمال به گونه ای می باشد که هیچ گونه ردی بر روی سطوح شیشه ای باقی نگذاشته و در نتیجه موجب افزایش جلوه های بصری ئدرخشش دو چندا سطوح شیشه ای می گردد.


تی مخزن دار

تی مخزن دار یک ابزار نظافت کارآمد برای شستشوی سطوح کف می باشد. این تی مجهز به یک مخزن 1 لیتری بوده و به واسطه پاشش آب و در صورت نیاز محلول شستشو،‌ امکان شستشو و حذف موثر آلاینده های انباشته بر روی سطوح کف را برای کاربر فراهم می نماید. استفاده از پد میکروفایبر در این تی، با جذب کامل آب و آلودگی های انباشته بر روی سطوح کف موجب ارتقا کیفیت نظافت می گردد. ساختار ارگونومیک این تی و وزن سبک آن مانع از خستگی کاربر در حین عملیات نظافت می گردد.


گردگیر دستی ماله ای

از دیگر تجهیزات کاربردی نظافتی در اماکنی مانند موزه ها و نمایشگاه ها می توان به گرد گیر دستی ماله ای اشاره نمود. این ابزار نظافت به واسطه ساختار ارگونومیکی که دارد، مانع از خستگی کاربر شده و پد میکروفایبر آن با جذب تمامی آلاینده ها مانع از تجمع و باقی ماندن آنها در محیط می گردد. استفاده از گردگیر دستی ماله ای در مقایسه با حذف گرد و غبار با استفاده از دستمال های متداول سنتی بسیار اسان تر بوده و در نتیجه نظافت با کیفیت  در زمان کوتاه انجام می گیرد.

 

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها
فروشگاه