نظافت سبز با کارواش خانگی

کارواش خانگی

شستشوی روزمره در اماکن خانگی و اماکن صنعتی مشکلاتی را به همراه دارد؛ به منظور شستشوی موثر سطوح می بایست به طور مداوم به نظافت پرداخت، این مسئاله موجب بروز مشکلاتی از قبیل خستگی کاربر، افزایش هزینه های نظافتی و از همه مهم تر آسیب به محیط زیست می شود. یکی از تجهیزاتی که در امر شستشوی خانگی و صنعتی کاربرد دارد، دستگاه کارواش خانگی می باشد. اما برای شستشوی خانگی با کمترین آسیب به محیط زیست چه می توان کرد؟

 

تکنیک های شستشوی موثر با کارواش خانگی

شستشو و نظافت با استفاده از تجهیزات نظافتی صنعتی، نیاز به کسب دانش دارد. به منظور استفاده بهینه از تجهیزات نظافتی می بایست کارکرد صحیح این تجهیزات را آموخت. همچنین تکنیک های خاصی برای شستشوی موثر با عملکرد اثر بخشی به منظور کمک به محیط زیست وجود دارد که در ادامه تشریح می شوند.

ویژگی های کارواش خانگی

استفاده از تجهیزات نظافتی مزایای فراوانی دارد؛ به همین دلیل بهره مندی از یک دستگاه کارواش خانگی با کیفیت علاوه بر بهینه سازی نظافت و شستشوی موثر در کوتاه ترین زمان، موجب کاهش مصرف آب و مواد شوینده نیز می شود. کاهش مصرف آب به جلوگیری از اتمام ذخایر آبی کمک می کند و کاهش نیاز به مصرف مواد شوینده (به دلیل کیفیت بالای شستشو با واترجت) که برای طبیعت مضر است، به سازگاری هر چه بیشتر شستشو با محیط زیست کمک می کند. علت کاهش مصرف آب در استفاده از واترجت خانگی، فشار بالای آب پاشش شده از دستگاه کارواش می باشد.

شستشو بر روی سبزه

دستگاه کارواش خانگی وسیله ای قابل حمل می باشد، به همین دلیل می توان به سادگی این دستگاه را جابجا کرد. یکی از کاربردی ترین راهکار های کمک به محیط زیست، انجام فرآیند شستشو بر روی سبزه ها می باشد. انتقال واترجت دستی و تجهیزاتی که قرار است شستشو شود از راهکار هایی است که موجب کمک به محیط زیست می شود. آب حاصل از شستشو به داخل زمین برمیگردد و به منابع آبی زیرزمینی می پیوندد، به همین دلیل از هدر رفت آب جلوگیری می شود. همچنین زمین قادر است مواد شوینده مضر را از آب جدا کند و آب خالص را به چرخه طبیعت بازگرداند، این در حالتی است که اگر فرآیند شستشو با واترجت خانگی بر روی زمین انجام شود، آب با آلودگی ها به داخل فاضلاب منتقل شده و این آلودگی ها همواره در چرخه زمین باقی خواهند ماند.

استفاده از شوینده های قابل تجزیه

با خرید کارواش خانگی، نیاز به مصرف مواد شوینده مضر برای طبیعت تا حد قابل قبولی کاهش خواهد یافت؛ زیرا فشار بالای آب پاشش شده از دستگاه کارواش خانگی موجب از بین بردن همه آلودگی های خانگی می شود. اما در صورت نیاز به استفاده از مواد شوینده به منظور زدودن آلودگی بهتر است از انواع قابل تجزیه مواد شوینده استفاده شود. به این ترتیب از ورود مواد سمی و آلودگی های غیر قابل تجزیه به طبیعت جلوگیری شده و جلوی آسیب به حیوانات نیز گرفته می شود.

شستشو بعد از باران

خرید کارواش خانگی به تنهایی موجب بهینه سازی نظافت و کاهش آسیب به محیط زیست نمی شود. از نکات دیگری که می توان به عنوان سازگار کردن شستشو با محیط زیست به آن اشاره کرد عبارت است از شستشوی تجهیزات و خودرو پس از باران. زمانی که باران مدتی سطوح و خودرو ها را شستشو می دهد، آلودگی های سطحی از این تجهیزات و سطوح زدوده می شود. به همین ترتیب در صورتی که نظافت پس از باران انجام شود تا حدی به زدودن راحت تر آلودگی ها کمک می کند و این امر موجب کاهش مصرف آب می شود که این مساله نیز برای کمک به طبیعت مفید است.

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها
فروشگاه