نظافت گلخانه با استفاده از ابزار مدرن نظافت خانگی

خیلی وقتها گیاهان گلخانه به دلیل شرایط نامساعد محیط داخلی و بعضا بیرونی گلخانه دچار آسیب می شوند. این آسیب می تواند ناشی از رشد قارچ، حشرات و عدم دسترسی به نور کافی باشد. از این جهت لازم است قبل از شروع فصل رشد گیاهان اقدام به رفع این مشکلات نموده و شرایط مطلوبی را در گلخانه ایجاد نمود. با نظافت گلخانه و با بهره گیری از انواع ابزار نظافت خانگی امروزه محیط داخلی و بیرونی گلخانه مورد نظافت قرار می گیرد و محیط منزل با استفاده از این تجهیزات همواره پاکیزه و زیبا باقی می ماند.

لزوم نظافت گلخانه

نظافت گلخانه در دو مرحله، شامل حذف آلودگی ها از محوطه داخلی و شستشوی سطوح خارجی و بخش های بیرونی گلخانه صورت می پذیرد. داخل گلخانه ، اطراف گلدان ها را انواع علف های هرز، گرد و غبار سطوح کف و دیواره ها را فرا می گیرد. این عوامل مانع از رشد متناسب گیاه می شود و از طرفی زمینه فرآیند فتوسنتز را تحت تاثیر قرار می دهد. از این رو به منظور حفظ سلامت گیاهان گلخانه ای نظافت محیط داخلی گلخانه بسیار حائز اهمیت می باشد. از طرفی بخش های بیرونی گلخانه که معمولا در منازل مسکونی از جنس شیشه می باشد مستعد انواع آلودگی ها ناشی از تغییرات آب و هوایی قرار می گیرد. وجود این آلودگی ها بر بخش های بیرونی گلخانه مانع از تابش متناسب نور آفتاب شده و در نتیجه منجر به رشد نامطلوب گیاهان گلخانه ای می شود. لذا به منظور حفظ گیاهان درون گلخانه همواره پیشنهاد می شود با استفاده از انواع ابزارهای نظافتی اقدام به حذف آلاینده ها نمود.

جاروبرقی

برترین ابزار نظافتی به منظور مکش زباله های خشک از بخش های درونی گلخانه، جاروبرقی آب و خاک می باشد که به دلیل برخورداری از قدرت مکش بالا امکان جمع آوری حجم قابل توجهی از آلاینده ها را فراهم می آورد. تمامی بخش های داخلی گلخانه اعم از دیواره ها، کناره های گلدان در صورت بهره گیری از نازل های کارآمد دستگاه جاروبرقی مورد نظافت قرار می گیرند. سیستم های آبیاری مورد استفاده در گلخانه ها با توجه به شرایط محیطی در معرض گرد و غبار می باشند که گاهی اوقات وجود آلودگی ها عملکرد این سیستم ها را مختل می کند. با استفاده از جاروبرقی می توان غبار روبی آنها را به انجام رسانده و به عملکرد بهینه این سیستم ها دست یافت.

کارواش خانگی

گیاهان گلخانه ای به منظور رشد و نمو مناسب به نور آفتاب نیاز دارند. گاهی اوقات وجود آلودگی ها در بخش های خارجی گلخانه و به خصوص سطح شیشه مانع از تابش متناسب نور خورشید به گیاهان می شوند. از این رو حذف این آلاینده ها از سطح شیشه الزامی می باشد. در صورت بهره گیری از یک دستگاه کارواش خانگی امکان زدودن سخت ترین آلودگی ها فراهم می آید. وجود نازل های برس دار نیز فرایند شستشوی آلودگی ها را هدفمندتر می نماید.

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها
فروشگاه