سلامت کودک در گرو نظافت اصولی خانه

نظافت خانه

نظافت مداوم در خانه فرآیندی طاقت فرسا می باشد؛ بخصوص اگر در خانه کودک یا حیوانات خانگی وجود داشته باشد، نظافت دشوار تر بوده و ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشد. بهم ریختگی سطوح در خانه ها توسط کودکان، پخش آلودگی و موی حیوانات و… موجب بروز نیاز به نظافت همیشگی می شود. با بکارگیری شیوه نظافتی اصولی می توان به سادگی و در کوتاه ترین زمان همه آلودگی ها را از خانه زدود تا بهداشت کامل برقرار شود. به این ترتیب خانه محل امنی برای کودک از لحاظ بهداشت و سلامتی خواهد بود.

 

لیست تهیه کنید

به منظور بهینه سازی فرآیند نظافت، می بایست در نظر داشت که در ابتدا چه کار هایی باید انجام شود؟ به همین دلیل بهتر است که یک چک لیست از همه کارهایی که در پیش رو دارید تهیه کنید، سپس به ترتیب اولویت شروع به کار کنید و در نهایت پس از پایان هر بخش، تیک بخش مورد نظر را به عنوان کار انجام شده بزنید. بدین ترتیب نظافت اصولی تر خواهد شد و هیچ بخشی جا نمی ماند.

ابزار مناسب تهیه کنید

برای نظافت کامل در بهینه ترین حالت نیاز است تا از تجهیزات کاربردی استفاده شود تا همه شرایط برای نظافت اصولی برقرار شود. در خانه هایی که کودک وجود دارد، پاکیزه سازی محیط نباید زمان ببرد، به این دلیل استفاده از ابزار کاربردی نظافتی در کاهش مدت زمان فرآیند شستشوی سطوح در منازل نیز موثر می باشد. اما از چه ابزاری بهتر است استفاده شود؟

انبر جمع آوری زباله

یکی از کاربردی ترین تجهیزاتی که در پاکیزه سازی و زدودن آلودگی منازل وجود دارد، انبر جمع آوری می باشد. با استفاده از این وسیله می توان بدون خم شدن و فشار به بدن، اشیا را از روی سطوح جمع آوری و جابجا کرد. همچنین از این ابزار می توان به منظور برداشتن زباله های موجود در فضای باز و حیاط استفاده نمود تا سرعت عمل و بهداشت نظافتی بالا رود.

کارواش خانگی

دستگاه واترجت یا همان کارواش خانگی وسیله ای برای شستشوی موثر آلودگی از سطوح هموار و ناهموار است. مکانیزم عمل این دستگاه به این صورت است که آب با فشار شهری وارد دستگاه شده و آب پر فشار از دستگاه بر روی سطوح پاشش می شود. این فشار آب قادر است آلودگی را از سطوح حیاط، نمای بیرونی و… در خانه ها بزداید.

جاروبرقی

دستگاهی که همگی در نظافت منزل از آن استفاده می کنند، جاروبرقی می باشد که در جاروب و نظافت کامل سطوح بسیار موثر است. اما به منظور برقراری پاکیزگی و بهداشت و کاهش صدا برای سلامت کودکان، می توان از جاروبرقی مرکزی استفاده کرد. مخزن این دستگاه در بخشی مخفی وصل می شود و پاکیزه سازی منزل توسط خرطومی که به پریز وصل می شود صورت می گیرد. به همین ترتیب آلودگی بدون برگشت به محیط دفع شده و به داخل مخزن در بخش دیگری از خانه می رود.

تی مخزن دار

شستشوی سطوح خانگی فرآیندی است که به صورت روزانه انجام می شود و حتی گاهی اوقات ممکن است چندین بار در طول روز نیاز به تی کشیدن باشد. تی مخزن دار ابزاری است که با قابلیت ذخیره آب و مواد شوینده، امکان شستشوی همزمان با پاشش آب و شوینده را فراهم می کند و موجب بهبود کیفیت شستشو و بالا رفتن سرعت می شود.

نماشوی

شستشوی شیشه و پنجره از دشوار ترین بخش های شستشو در منازل است. با بهره گیری از کیت های تخصصی نماشویی می توان همه سطوح شیشه ای، آینه و پنجره را به سادگی شستشو داد. این کیت های تخصصی شستشوی شیشه و سطوح صیقلی ارگونومیک بوده و از خستگی کاربر به هنگام نظافت جلوگیری می کنند.

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها
فروشگاه