راهکارهای بهینه نظافت

فواید استفاده از تجهیزات نظافتی میکروفایبر

پد میکروفایبر

امروزه پدهای تی و دستمال های میکروفایبر جایگزین ابزار نظافت سنتی برای نظافت شده اند. تجهیزات میکروفایبر نسبت به دستمال ها و پدهای پنبه ای سنتی سبک تر هستند که از خستگی و آسیب های احتمالی کاربر یا کارگرانی که از آن استفاده می کنند جلوگیری می نماید. سیستم نظافتی سنتی که به وسیله تی و سطل می باشد دارای وزن نسبتا زیادی است، اما تی های میکروفایبر جدید به دلیل سبک بودن، از وزن اضافی و استرس هایی که به بدن کاربر وارد می کند، می کاهد. ابزار نظافت میکروفایبر به دلیل ویژگی های ساختاری دارای پاک کنددگی قوی تری نیز هستند.

 

میکروفایبر چیست؟

ابزار نظافت میکروفایبرابزار نظافت میکروفایبرمیکروفایبر پارچه ای است که از رشته های پلی استر و نایلون ساخته شده و الیاف آن بسیار نازک هستند. میکروفایبر یک تجهیز نظافتی مناسب است که سازگار با محیط زیست بوده و راهی موثر برای نظافت می باشد. میکروفایبر این گونه تعریف می شود که هر تار یا رشته یک denier یا کمتر می باشد، در واقع denier یک واحد اندازه گیری برای ظرافت است که برابر با یک واحد رشته با وزن یک گرم برای ۹۰۰۰ متر می باشد. برای ملموس بودن این قضیه می توان میکروفایبر را این گونه تعریف کرد که الیاف آن ۱/۱۰۰ ام قطر موی انسان و یا ۱/۲۰ ام قطر یک رشته ابریشم است. حدود ۲۰۰.۰۰۰ الیاف در یک مربع یک اینچی از حوله میکروفایبر وجود دارد. دستمال های نظافتی با کیفیت دارای ساختار تقسیم شده ای هستند که پس از فرایند تقسیم، الیاف اگر از مقطع عرضی دیده شوند شبیه ستاره می باشند. به علت این ساختار منحصر به فرد، محصولات نظافتی میکروفایبر، مانند دستمال های نظافتی، پد ها و تی ها خاک و باکتری ها را نسب به سایر پد های معمولی بیشتر جذب می نمایند. این ویژگی به دلیل چسبندگی الیاف و نخ های آن می باشد که می تواند سطح مقطع بیشتری را پوشش دهد. فضاهای باز در پد میکروفایبر برای به دام انداختن گرد و خاک و جذب مایعات می باشد.

 

فواید استفاده از محصولات میکروفایبر

فواید ابزار نظافت میکروفایبر

ابزار نظافت میکروفایبر

نظافت با این پد ها نسبت به دستمال های سنتی بسیار سریع تر بوده و به دلیل وزن کم به تلاش بسیار کمی هم نیاز دارد. پد تی های صاف و تخت بهتر از تی های سنتی قابلیت مانور و توانایی خشک کردن دارند. تی های میکروفایبر سطح بیشتری را پوشش می دهند بتابراین گاهی اوقات حتی می توانند ۷۰ درصد در زمان نظافت صرفه جویی نمایند. یکی دیگر از مزایای استفاده از تی میکروفایبر کاهش ۸۰ درصدی در مصرف آب می باشد که به صورت قابل توجهی به صرفه می باشد. میکروفایبر به راحتی گرد و خاک را به دام می اندازد و جذب می نماید و در عین حال هیچ خراش یا لکه ای بر روی سطح ایجاد نمی نماید. الیاف بسیار نازک میکرو می توانند در همه سطوح نفوذ نمایند و تضمین می کندکه ۹۹.۹۸ درصد از باکتری ها و قارچ ها را از سطح حف می نماید.

 

چگونگی نظافت ابزار نظافت میکروفایبر

ابزار نظافت میکروفایبر

دستمال نظافت میکروفایبر

برای شستشوی پد ها و دستمال های میکروفایبر بهتر است در ماشین لباسشویی با آب ۹۰ درجه و پودر لباسشویی شستشو شوند البته قبل از آن باید در آب سرد شستشو شود تا مواد شوینده اضافی از آن جدا شوند. اگر از مواد شوینده کلر دار استفاده شده است، باید اطمینان حاصل نمود که تمامی مواد از پد جدا می شوند. همچنین باید از شستشوی پارچه های معمولی در کنار الیاف میکروفایبر خودداری نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 3 =