شیوه های نگهداری از خانه پس از نظافت

نظافت

در همه منازل، به صورت برنامه منظم هفتگی یا ماهانه، نظافت کامل صورت میگیرد؛ ارمغان نظافت کامل، پاکیزگی می باشد. پس از نظافت دوره ای و در حد فاصل آن تا نظافت تکمیلی بعدی خانه، بهتر است با رعایت نکاتی هر چند کوچک، پاکیزگی منزل را تا نظافت بعدی حفظ نمود. بهره گیری از شیوه های نوین نظافتی و همچنین ابزار نظافت تخصصی، تاثیر بسزایی در نگهداری و مراقبت از خانه پاکیزه خواهد داشت. در ادامه چند نکته در رابطه با نگهداری از خانه پس از نظافت ذکر شده است.

چه نکاتی را رعایت کنیم؟

پس از شستشوی کلی خانه، دیگر نیازی به استفاده از تجهیزات تخصصی و صرف وقت و هزینه بسیار برای نظافت نمی باشد. با رعایت نکاتی می توان طراوت و تازگی خانه تا شستشوی تکمیلی بعدی را حفظ نمود. این نکات کمتر مورد توجه قرار می گیرند به همین دلیل در ادامه در لیستی تکمیلی تشریح شده اند.

1- جمع آوری اشیا

گذاشتن اشیا و وسایل کوچک و بزرگ بر روی زمین، تخت، صندلی، مبل و… موجب آشفتگی و بهم ریختگی خانه می شود. پس از گذشت مدتی این وسایل زیاد شده و جمع آوری آن ها دشوار خواهد شد. به همین دلیل بهتر است در فاصله بین دو نظافت جامع، هر وسیله ای را از روی هر سطحی جمع آوری کرده و در جای خود قرار دهید.

2- استفاده از ابزار نظافت

آلودگی های سطحی نظیر گرد و خاک، لکه های کوچک و غیر عمقی از مواد غذایی و… آلودگی های کوچکی هستند که وجود آن ها بر روی سطوح به مرور زمان موجب بهم ریختگی نمای کلی خانه خواهد شد. به همین ترتیب می توان در طول روز با نظافت با استفاده از جاروبرقی، جارو دستی، ترولی، مواد شوینده، تنظیف و دیگر ابزار نظافت به شستشوی سطحی پرداخت.

3- شستشوی لباس ها

جمع شدن لباس ها به مرور زمان در سبد رخت چرک یکی از مواردی است که کمتر به آن توجه می شود. در صورتی که پس از پر شدن سبد، اقدام به شستشوی آن ها شود، از باقی ماندن لباس چرک ها و جمع شدن و زیاد شدن آن جلوگیری می شود. جمع آوری و شستشوی رخت چرک ها به صورت منظم موجب نگهداری از پاکیزگی بعد از نظافت خواهد شد.

4- مرتب نگه داشتن یخچال

حین استفاده از یخچال در طول روز، ممکن است بخش هایی از مواد غذایی بر روی بخش های داخلی یخچال ریخته شود. باقی ماندن این آلودگی ها در یخچال موجب ایجاد بوی نامطبوع و چهره ظاهری نا مرتب خواهد شد. همچنین می بایست به طور منظم بخش میوه ها را بررسی نمود تا از خراب نبودن میوه ها اطمینان حاصل کرد.

5- استفاده از لیمو و پرتقال

در انتهای روز می توان با برش نازک میوه هایی نظیر لیمو و پرتقال و تمیز کردن سطوح کف و دیگر سطوح با استفاده از این برش های میوه، به ایجاد بوی مطبوع در خانه کمک کرد. همچنین استفاده از لیمو در شستشوی سطوحی که آلودگی های سطحی دارند بسیار موثر و کاربردی خواهد بود.

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها
فروشگاه