نگهداری از کفش ها با استفاده از دستگاه واکس زن برقی

دستگاه واکس زن برقی

استفاده از کفش به عنوان پوشش پا یکی از مصادیق زندگی امروزی و متمدن می باشد. با توجه به اینکه وظیفه کفش ها حفاظت از پای انسان در برابر انواع گوناگون آلودگی ها می باشد، از این رو خود در معرض مستقیم انواع آلودگی ها هستند. مسلما تماس مستقیم کفش ها با آلودگی ها و گرد وغبار موجب آلودگی آنها می گردد. ماندگاری گرد و غبار و دیگر آلانید ها بر روی سطوح کفش ها موجب آسیب بافت کفش ها شده و در نتیجه در کنار کاهش جلوه های بصری محیط، عمر مفید آنها را نیز کاهش می دهند. از این رو نظافت و رسیدگی به کفش ها با هدف حفظ جلوه ظاهری اولیه و همچنین افزایش عمر مفید آنها امری لازم و ضروری می باشد. بهترین گزنیه برای حفاظت از کفش ها که از دیر باز تاکنون از آن استفاده می شود، ایجاد پوشش واکس بر روی کفش ها می باشد. در گذشته از شیوه هیا دستی و سنتی برای ایجاد پوشش واکس بر ریو کفش ها استفاده می شد اما اکنون با استفاده از دستگاه واکس زن برقی عملیات واکس زنی وایجاد لایه محافظ بر روی کفش ها بسیار آسان و سریع شده است.

 

اهمیت نظافت کفش ها و استفاده از پوشش واکس

اگرچه کفش ها در تماس مستقیم با انواع آلاینده ها می باشند اما حفظ ظاهر آراسته و تمیز آنها لازم و مهم می باشد. ظاهر تمیز کفش ها به عنوان بخشی از پوشش افراد می توانند تاثیرات مهمی در برخورد و مواجه فرد با سایرین داشته باشد. علاوه بر این رعایت نظافت کفش ها می تواند مقاومت آنها در برابر آلودگی ها افزایش داده و در نتیجه عمر مفید کفش ها را افزایش دهد. ایجاد پوشش واکس بر روی کفش ها به عنوان لایه ای محافظ نقش بسزایی در حفاظت از کفش ها و حفظ ظاهر درخشان آنها ایفا می نماید.

 

شیوه های متداول در ایجاد پوشش واکس

از دیر باز تا کنون از شیوه های سنتی ودستی برای واکس زنی کفش ها استفاده می شد. استفاده از شیوه های دستی واکس زنی موجب آلودگی شدید دست ها شده و علاوه بر این استفاده از چنین شیوه هایی نیازمند صرف زمان می باشد. این درحالی است که چالش های پیش رو در استفاده از شیوه های سنتی واکس زنی موجب ابداع دستگاه واکس زن برقی گردید.

 

ویژگی های دستگاه واکس زن برقی

دستگاه واکس زن برقی دستگاهی مکانیزه و کاربردی برای نظافت کفش ها می باشد. این دستگاه ها به واسطه استفاده از سیستم های مکانیزه عملیات واکس زنی را انجام می دهند. دستگاه واکس زن برقی به منظور ایجاد پوشش واکس بر روی کفش ها مجهز به سیستم برس زنی می باشد. واکس استفاده شده در این دستگاه ها به صورت مایع بوده و درجه پاشش واکس قابل تنظیم می باشد. دستگاه واکس زن برقی به گونه ی طراحی شده است که قادر به پشتیبانی از دو رنگ واکس بوده و از این رو امکان نظافت و ایجاد پوشش واکس را بر روی کفش هایی با رنگ متفاوت دارد. دسته تعبیه شده بر روی این دستگاه موجب حفظ تعادل کاربر در حین عملیات واکس زنی می گردد. ضمن اینکه استفاده از مدار های الکترونیکی محافظ از دستگاه در برابر نوسانا برقی محافظت می نماید. علاوه بر ین اگر چه تمامی عملیات واکس زنی با فشردن دکمه آغاز به کار، به صورت اتومایک انجام شده و پایان می یابد، اما به منظور ممانعت از اتلاف انرژی و استهلاک دستگاه، واککس زن برقی مجهز به دکمه خاموش کردن می باشد. سهولت و تسریع در امر واکس زنی از دیگر ویژگی های این دستگاه می باشد که به واسطه استفاده از سستم های مکانیزه تحقق می یابد.

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها
فروشگاه