راهنمای خرید

نظافت محوطه بیرونی منازل با کارواش خانگی

کارواش خانگی

هنگام صحبت درباره خانه تکانی اغلب نظافت بخش های داخلی خانه در ذهن افراد تداعی می شود. نظافت اتاق ها، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و…اما خانه تکانی و نظافت منزل همیشه پرداختن به بخش های داخلی خانه نبوده و می تواند شامل محوطه بیرونی، درها و پنجره های ورودی ساختمان، نرده و فنس ها و مواردی این چنین باشد. اما ممکن است این سؤال مطرح شود که: چگونه و با استفاده از چه روش هایی می توان در زمانی کوتاه، به بالاترین کیفیت در امور نظافت محوطه خارجی ساختمان ها رسید؟ یکی از روش هایی که همواره به افراد پیشنهاد می شود استفاده از دستگاه های تخصصی نظافت مانند دستگاه کارواش خانگی می باشد، که در ادامه به آن پرداخته می شود.

دستگاه کارواش خانگی چیست؟

دستگاه واترجت، وسیله ای مکانیزه در کاربردهای صنعتی و خانگی می باشد، که توسط یک پمپ فسار قوی فشار آب را افزایش داده و آن را به ماده ای قدرتمند که می تواند لکه ها و آلودگی ها را از میان بردارد تبدیل می نماید. در نتیجه عملیات شست و شو به وسیله آب و بدون ایجاد خط و خش و یا آسیب به سطح انجام می شود. این دستگاه در رده دبی و فشار تولیدی بسیار متنوع بوده و از این رو به کاربر این امکان را می دهد تا متناسب با نیاز خود دستگاه را انتخاب نماید. در کارواش های خانگی به دلیل نوع آلودگی های موجود معمولا به دبی و فشار کمتری نیاز می باشد. نازل های تخت، دوار و سوزنی از جمله نازل های کاربردی در این دستگاه می باشد.

نظافت محوطه های خانگی شامل چه بخش هایی می باشد؟

دیوارها، سطوح کف، درها، نرده و فنس و استخر همگی از جمله موارد قابل لحاظ در نظافت محوطه بیرونی منازل می باشند. تمامی این بخش ها را می توان با تهیه یک دستگاه واترجت خانگی به شیوه ای مژثر پاکسازی نمود. این محیط ها ممکن است دارای آلودگی ها و لکه های تثبیت شده و قدیمی باشند که به آسانی و با استفاده از روش های سنتی از میان نمی روند.

نظافت دیوارها و زمین با کارواش خانگی

دیوارها و سطوح کف به ویژه در محوطه های بیرونی ساختمان در معرض آلودگی های متنوع و گسترده ای قرار دارند. استفاده از کارواش خانگی موجب از میان برداشتن آلودگی ها در زمانی کوتاه می شود. در صورت عمیق بودن آلودگی های سطوح کف می توان با اتصال به نازل زمین شوی شست و شوی دقیق تر و اصولی تری را ارائه داده و به بالاترین کیفیت دست یافت.

از میان بردن لکه های رنگ از سطوح

لکه های رنگ از جمله مواردی هستند که از بین بردن آنها بدون استفاده از دستگاه های مخصوص عملا غیر ممکن می باشد، پاشش آب پر فشار توسط دستگاه واترجت امکان از میان برداشتن رنگ را از روی سطوح فراهم می آورد. به منظور از میان برداشتن مؤثرتر لکه های رنگ می توان  از نازل سوزنی و دوار نیز بهره گرفت.

نظافت استخر

گاهی جرم و گل و لای موجود در استخرها با گذشت زمان رسوب نموده و انجام امور نظافتی را دشوار می نماید، اما همواره با استفاده از دستگاه واترجت و با به کارگیری نازل لجن کش می توان این آلودگی ها به سرعت از میان برداشت. این در حالی است که استفاده از روش های سنتی غالبا علاوه بر پر زحمت بودن، ممکن است کیفیت مطلوبی را نیز به همراه نداشته باشند.

نکات در استفاده از دستگاه کارواش خانگی

از جمله برخی از این موارد عبارت اند از:

  • رعایت نکات ایمنی هنگام استفاده از دستگاه از ملزومات می باشد. در همین راستا پوشیدن کفش های بسته و ترجیحا بلند و عینک مخصوص باید انجام پذیرد.
  • تخلیه محیط از موانع پیش از شروع کار با دستگاه می تواند موجب افزایش سرعت عملیات گردد.
  • همواره قبل از روشن نمودن دستگاه، باید تمام تجهیزات و موارد مورد نظر از جمله نازل مناسب، مقدار کافی مواد شوینده و… به دستگاه اضافه شود تا هنگتم روشن بودن دستگاه عملیات دچار وقفه نگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 13 =