نظافت کامل و حرفه ای خودرو ها

کارواش خانگی

امروزه استفاده از خودرو های شخصی امری متداول و رایج می باشد. تردد بالای خودرو ها در خیابان های شلوغ و جاده ها و صرف زمان بسیار در خیابان ها،  یکی از اصلی ترین عوامل آلوده شدن سطوح بیرونی خودرو ها می باشد. از سوی دیگر عوامل محیطی نیز در آلودگی خودرو ها بی تاثیر نیست. از جمله این عوامل می توان به فضولات پرندگان، نزولات جوی و بقای حشرات اشاره نمود.

اگر چه ممانعت از آلوده شدن سطوح بدنه خودرو ها امکان پذیر نمی باشد، اما آنچه که مسلم است، حذف موثر و با کیفیت آلاینده های انباشته بر روی سطوح خودرو ها می باشد. از سوی دیگر فضای داخلی خودرو ها نیز به واسطه استفاده مستمر آلوده و کثیف می شوند. از این رو برای داشتن یک خودرو کاملا تمیز، نظافت بخش های داخلی آن نیز هماند سطوح بیرونی دارای اهمیت می باشد. دستگاه کارواش خانگی و دستمال نظافت خودرو ابزار نظافت تخصصی برای شستشوی موثر و حرفه ای خودرو ها می باشد.

 

اهمیت شستشو و حذف آلاینده های انباشته بر روی سطوح خودرو

ماندگاری آلاینده ها بر روی سطوح خودرو ها، نه تنها عامل مهمی در کاهش جلوه های بصری محیط می باشد، بلکه به واسطه خاصیت اسیدی اغلب آلاینده ها و همچنین سفت و سخت شدن آنها در زیر تابش مستقیم خورشید، می تواند اثرات نامطلوبی بر روی پوشش رنگ بدنه داشته و با از بین بردن پوشش رنگ، سطوح بده خودرو ها را در معرض مستقیم هوا و رطوبت قرار داده و همین امر می تواند هزینه های گزافی را برای صاحبان و مالکان خودرو ها در پی داشته باشد.

شستشو و حذف آلاینده های انباشته بر روی سطوح بدنه خودرو ها

از دیر باز تا کنون از شیوه های سنتی و دستی برای شستشو و حذف آلاینده های انباشته بر روی سطوح بدنه خودرو ها استفاده می شود.  در این شیوه ها از شیلنگ آب و دستکال برای حذف آلاینده ها استفاده می شود. اگر چه استفاده از چنین شیوه هایی تا حدودی می تواند آلاینده های انباشته بر روی خودرو ها را حذف نماید اما استفاده از دستمال نا مناسب می تواند باعث ایجاد خط و خش بر روی خودروها گردد. علاوه براین مصرف حجم زیادی از آب شرب برای شستشوی خودرو ها نه تنها شیوه ای معقول نمی باشد بلکه با محیط زیست نیز سازگار نیست. از این رو استفاده از شیوه های نوین و به کار گیری تجهیزات و ابزار های مناسب راه حل مناسبی برای شستشوی آلاینده ها می باشد. یکی از شیوه های مناسب و ایده آل برای شستشوی سطوح بیرونی خودرو ها استفاده از دستگاه کارواش خانگی می باشد:

ساز و کار دستگاه کارواش خانگی

کارواش خانگی دستگاهی مکانیزه و صنعتی برای شستشو و حذف آلاینده ها از روی سطوح بدنه خودرو ها می باشد. دستگاه کارواش خانگی با استفاده از پاشش اب پر فشار تمامی آلاینده های چسبیده بر روی سطوح خودرو ها را شستشو داده و نظافت می نماید. این دستگاه ها به منظور افزایش فشار آب مجهز به پمپ فشار قوی هستند. دو فاکتور مهم در دستگاه های کارواش خانگی عبارتند از فشار پاشش و سرعت پاشش. هر چه فشار آب خروجی از دستگاه بیشتر باشد، توان  دستگاه در حذف لایه های عمیق آلودگی بیشتر بوده و هر چه سرعت آب خروجی بیشتر باشد، سرعت عملیات شستشو و نظافت بیشتر می گردد.

نظافت فضای داخلی خودرو ها

یکی از کاربردی ترین ابزار ها برای نظافت سطوح داخلی خودرو ها استفاده از ابزار نظافتی تخصصی می باشد. از جمله ابزار های نظافتی تخصصی می توان به دستمال نظافت خودرو اشاره نمود. استفاده از دستمال های تخصصی ضمن اینکه تمامی آلاینده های چسبیده بر روی سطوح را حذف می نماید، هیچ گونه خط و خشی نیز بر روی خودرو ایجاد نمی نماید. استفاده از واکس همراه با این ابزار نظافت موجب درخشندگی سطوح داخلی خودرو می گردد. علاوه بر این از این ابزار نظافت می توان برای خشک نمودن سطوح بیرونی خودرو ها پس از عملیات شستشو استفاده نمود.

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها
فروشگاه