عیب یابی کارواش خانگی بدون نیاز به متخصص

عیب یابی کارواش خانگی بدون نیاز به متخصص

عیب یابی کارواش خانگی یکی از عمده مسائلی است که کاربر به دلیل مواجه شدن با آنها با خدمات و پشتیبانی ارتباط میگیرد.کارواش خانگی یک دستگاه نظافتی پر کاربرد است که از فشار آب برای از بین بردن آلودگی ها بهره می برد و اگر شما اطلاعی از مشکلات احتمالی همراه با این دستگاه و راه حل های احتمالی آن نداشته باشید، ممکن است هر یکی دو هفته یکبار مجبور شوید به تعمیرگاه بروید. اما بیشتر این مشکلات، به سادگی و با صرف زمان اندک توسط شما قابل حل هستند. دستگاه های کارواش خانگی ساخت شرکت های معتبر دارای کیفیت بالایی هستند اما با این حال به دلایلی ممکن است در حین کار با آن ها با مشکلاتی روبرو شوید. در ادامه به روش های عیب یابی کارواش خانگی و راهنمای سریع حل مشکلات رایج این دستگاه خواهیم پرداخت.

علت قطع و وصل شدن کارواش خانگی

یکی از دلایل خرابی دستگاه کارواش عدم خروج آب از نازل است. برای عیب یابی کارواش خانگی و رفع این ایراد دستگاه، اول از همه باید خود نازل را بررسی کنید. گیر کردن ذرات جامد داخل آب خصوصا مواد شیمیایی حل نشده و دیگر املاح ریز در مسیر عبور آب و فیلتر می توانند موجب گرفتگی نازل شوند. بنابراین تمیز کردن نازل و بررسی فیلتر اولین اقدام برای رفع این مشکل است. اگر هنوز آبی از نازل خارج نمی شود، گرفتگی ورودی آب را بررسی کنید. در صورتیکه با رفع گرفتگی این دو بخش، هنوز مشکل وجود دارد، احتمالا باید در عیب یابی کارواش به دنبال صدای مکش هوا باشید. این صدا نشان می دهد که مخزن مواد شوینده خالی یا اتصالات شلنگ شل شده و پمپ هوا می کشد. با پر کردن مخزن و محکم یا تعویض نمودن اتصالات این مشکل را برطرف کنید.

گرفتگی نازل

برای رفع ایراد گرفتگی نازل در عیب یابی کارواش که به علت آلودگی یا رسوبات آب یکی از رایج‌ترین دلایل افت فشار است، میتوانید با استفاده از یک شی نوک تیز مثل سوزن یا گیره مشکل گرفتگی را برطرف نموده و به فشار آب مطلوب دست یابید.

عیب یابی دستگاه کارواش خانگی و رفع گرفتگی نازل دستگاه

علت افت فشار کارواش

عملکرد یک واترجت یا دستگاه کارواش خانگی در شستشوی باکیفیت سطوح کاملا وابسته به فشار بالای جریان آب خارج شده از این دستگاه است. حال اگر دستگاه شما به هر دلیل فشار کافی نداشته باشد کیفیت عملکرد دستگاه افت کرده و نتیجه مطلوب از شستشو حاصل نمی‌شود. در این صورت عیب یابی کارواش خانگی ممکن است چندان ساده نباشد، زیرا عوامل متفاوتی ممکن است علت افت فشار کارواش باشند. اما برای شروع می‌توان عملیات عیب یابی کارواش خانگی را از بررسی بخش های زیر شروع کنید که دلایل اصلی افت فشار دستگاه و راهکار های ارائه شده برای برطرف نمودن مشکل را مورد بررسی قرارا داده است.

وجود آلودگی در پمپ کارواش خانگی

این عامل را می‌توان مهم‌ترین علت افت فشار کارواش یا دستگاه کارواش دانست. واترجت خانگی شما باید مجهز به فیلتر در دهانه ورود آب یا در بخش داخلی باشد. برای بررسی پمپ و عیب یابی کارواش شیلنگ فشار قوی را از دستگاه جدا کرده و در شرایطی که دستگاه به منبع آب متصل است آن را روشن کنید. در این حالت چون شیلنگ به دستگاه متصل نیست آب باید بدون هیچ مشکلی از پمپ خارج شود. اگر چنین اتفاقی رخ داد ممکن است افت فشار دستگاه ناشی از گرفتگی در شیلنگ فشار قوی یا لنس باشد. اما اگر فشار کامل نداشته باشید یا فشار کم یا متغیر باشد در این صورت پمپ شما مشکل دارد. تا زمانیکه پمپ یا موتور صدای نامتعارفی ایجاد نکرده است یا بیش از حد داغ نشده است اجازه دهید کارواش خانگی شما به همین شکل بدون متصل بودن تفنگی کار کند تا آلودگی از پمپ خارج شود. اگر مشکل افت فشار به این شکل حل نشد دستگاه را خاموش کنید. برای عیب یابی کارواش به صورت کامل ممکن است لازم باشد دستگاه را باز کرده و پمپ آن را تمیز کنید.

رفع گرفتگی پمپ و عیب یابی دستگاه کارواش خانگی

وجود هوا در سیستم

برای تشخیص این مشکل در عیب یابی کارواش می‌توان به لرزش دستگاه، افت فشار یا جریان منقطع متوجه ایراد دستگاه شد. منشا این مشکل بین منبع آب و پمپ کارواش خانگی خواهد بود و معمولا در مورد دستگاه هایی با قابلیت مکش آب رخ می‌دهد که می‌تواند باعث ایجاد خلأ شده و علت افت فشار کارواش باشد. شیلنگ فشار قوی و اتصالات را از لحاظ عدم آسیب دیدگی بررسی کنید و اگر آسیب دیده‌اند یا مشکوک به نشتی می‌باشند آنها را تعویض کنید.
استفاده از آب داغ برای واترجت آب سرد
اگر کارواش خانگی شما برای کار با آب سرد طراحی شده است و شما از آب داغ برای کار با آن استفاده کنید این امر می‌تواند باعث افت فشار شود. اگرچه این عامل غالبا باعث لرزش دستگاه یا منقطع شدن جریان نمی‌شود.

رفع افت فشار کارواش خانگی

بعد از عیب یابی کارواش خانگی و تشخیص مشکل پایین بودن فشار آب و دلیل آن شناسایی شد، سپس با بررسی فشار به نسبت فشار استاندارد و نرمال دستگاه، اگر اختلاف زیادی در پاشش آب خروجی مشاهد شد ابتدا باید پمپ را بررسی کنند، اگر پمپ سالم بود با بررسی دلایل زیر میتوانید مشکل ایجاد شده را برطرف نمایید.

 • فرسودگی نازل: در این حالت باید نازل کارواش خانگی تعویض شود.
 • نفوذ هوای غیر طبیعی در لوله ها: برای رفع این مشکل باید ابتدا تمام اتصالات را باز کرده تا هوای درون آن ها تخلیه شود و سپس اقدام به نصب اتصالات کنید.
 • وجود نشتی در شیلنگ خروجی: در این حالت باید شیلنگ جدید جایگزین شود.
 • فرسودگی واشرها: در این صورت باید واشرها ها تعویض شوند.
 • گرفتگی دهانه شیر خروجی: که در این صورت باید رفع یا تعویض شود
 • دبی کم آّب ورودی: در این صورت باید مشخصات دستگاه را بررسی کرد و بر اساس مقدار استاندارد دبی آب ورودی تنظیم شود.

عیب یابی کارواش و رفع ایراد افت فشار دستگاه

علت خرابی پمپ کارواش

از دیگر موارد و مشکلاتی که میتواند برای دستگاه کارواش خانگی پیش بیاید، خرابی پمپ کارواش می باشد. در صورتی که احساس کردید در عملکرد آن اختلال ایجاد شده است، برای عیب یابی کارواش باید احتمالات زیر را در نظر گرفته و بررسی کنید.

فرسودگی پمپ

خرابی پمپ کارواش مشکل چندان رایج نیست زیرا معمولا آنقدر از دستگاه های کارواش خانگی استفاده نمی شود که پمپ آنها فرسوده گردد. اگرچه فرسودگی پیش از موعد پمپ ممکن است به علت عدم تعویض روغن کارواش خانگی ، استفاده از روغن یا روانساز نامناسب، ورود آب به داخل محفظه پمپ یا کار کردن واترجت خانگی بدون آب رخ دهد. اگر پمپ دستگاه شما فرسوده شده باشد باید توسط یک متخصص بصورت کامل سرویس شود یا کاملا تعویض گردد. تعویض پمپ معمولا راحت است و تنها به باز کردن چند پیچ و بستن مجدد آنها نیاز دارد.

خرابی یا شکستگی پمپ

اگر قادر به روشن کردن موتور کارواش خانگی خود هستید اما پمپ دستگاه کار نمی‌کند، خرابی پمپ کارواش میتواند به دلیل شکستگی پمپ از داخل دستگاه باشد. مهم‌ترین علت برای وقوع چنین حالتی در خرابی پمپ کارواش کار کردن پمپ بدون روغن یا عدم تعویض روغن کارواش خانگی در فواصل زمانی توصیه شده است. البته خرابی بلبرینگ یا بخش های دیگر پمپ نیز می تواند باعث بروز این مشکل شود که البته چندان رایج نیست. در صورتی که نتیجه عیب یابی کارواش خرابی یا شکستگی پمپ باشد، بهتر است با مرکز خدمات پس از فروش دستگاه تماس گرفته و راه حل را جویا شوید.

موارد و ایرادات زیر نیز میتواند از دلایل خرابی پمپ کارواش و مشکلات عملکرد دستگاه باشد:

 • دمای زیاد و غیر مجاز آب ورودی: ممکن است دمای آب ورودی زیاد باشد که در عملکرد پمپ تاثیر می گذارد. بهتر است در مناطق گرمسیر و یا فصول گرم سال این نکته را لحاظ کرد که از آب با دمای پایین استفاده شود.
 • کم بودن سطح مقطع دهانه ورودی آب به پمپ دستگاه کارواش خانگی: می بایست سایز دهانه متناسب با نوع دستگاه باشد.
 • نفوذ هوا به لوله ها: در صورت اطمینان از نفوذ هوا به داخل لوله ها می بایست لوله ها محکم متصل گردند.

عیب یابی و تعویض روغن کارواش خانگی

عدم تعویض روغن پمپ کارواش خانگی

اشتباه رایج کاربران در خصوص مورد دستگاه کارواش خانگی، عدم تعویض روغن پمپ آن می باشد. اغلب کاربران با اینکه می دانند که روغن موتور باید عوض شود اما نسبت به اهمیت تعویض روغن پمپ کارواش خانگی نا آگاه هستند. روغن پمپ دستگاه کارواش باید از نوع روغن های بدون کف کنندگی و شویندگی باشد. عدم تعویض به موقع روغن پمپ دستگاه می تواند باعث بروز مشکلاتی مانند خرابی پمپ دستگاه گردد. به همین دلیل بررسی سطح روغن موتور دستگاه و تعویض به موقع آن جهت جلوگیری از خرابی دستگاه و سهولت عیب یابی دستگاه کارواش حائز اهمیت است. روغن پمپ دستگاه کارواش را بعد از ۵۰ ساعت استفاده اولیه تعویض نمایید و بعد از آن، به ازای هر ۵۰۰ ساعت کار با دستگاه یکبار روغن را تعویض نمایید. در هنگام تعویض روغن ریخته شده به اطراف را تمیز کنید تا در صورت بروز نشتی، بتوانید آن را تشخیص دهید.

چک کردن سطح روغن را در هنگام سرد بودن پمپ و قبل از شروع کار با دستگاه انجام دهید. با باز کردن پیچ زرد رنگ پلاستیکی که در برخی پمپ ها قرمز و یا مشکی است، بررسی کنید تا سطح روغن باید مابین دو زائده پایینی شاخص روغن باشد.

سایر علت های خرابی دستگاه کارواش خانگی

شایع ترین دلیل خروج ماده شوینده با جریان کم از دستگاه کارواش خانگی، به اتمام رسیدن ماده شوینده داخل مخزن می باشد. دلیل رایج دیگر، گرفتگی شلنگ مواد شوینده است. بنابراین در راستای حل این مشکل، ابتدا باید از پر بودن مخزن کارواش خانگی و عدم گرفتگی شلنگ اطمینان حاصل کنید. باز نبودن شیر مخصوص مواد شوینده دلیل دیگر این مشکل است. همچنین زیاد بودن فشار، از کار کردن صحیح این پمپ جلوگیری می نماید.

 

همانطور که خواندیم، با توجه به قیمت کارواش خانگی، اهمیت به نگهداری دستگاه و جلوگیری از خرابی دستگاه روش بهینه ای برای کاهش هزینه های نگهداری آن است. با این حال در صورتی که بعد از عیب یابی کارواش خانگی شما با مشکل و ایراد مواجه شده و یا نیاز به دریافت مشاوره و راهنمایی برای تعمیرات یا خرید دستگاه کارواش خانگی نیاز دارید، میتوانید با مشاورین فروشگاه اینترنتی کلین ابزار با شماره ۸۷۱۸۵۱۸۵-۰۲۱ تماس گرفته یا از طریق خدمات پس از فروش محصولات مشکل دستگاه را پیگیری نمایید..

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهی در مورد “عیب یابی کارواش خانگی بدون نیاز به متخصص

 1. Mohsen گفت:

  سلام در کارواش خانگی یوز قسمت قطع کن (پلاتین) ایراد داشت بجای آن از قطع کن های که داخل شیر فشار بالا یا فشار پایین دستگاه تصفیه آب استفاده کردم مشکلش حل شد

  1. مدیر سایت گفت:

   ممنون که تجربتونو با ما به اشتراک گذاشتین

 2. محمد گفت:

  سلام کارواش من مدل land note hp9140 است و با وجود روشن بودن دستگاه فشار اب خروجی کم و زیاد می شودو ضربه می زند بعضی مواقع تا 10 دقیقه خوب کار می کند ولی مواقعی هم از ابتدای روشن شدن دستگاه مشکل قطع و وصلی و کاهش فشار اب خروجی و ضربه زدن شروع می شود ممنونم از راهنمایی که خواهید فرمود

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام و عرض ادب؛
   این برند از سایت ما ارائه نمیشود و برای دریافت خدمات پس از فروش بهتر هست به نمایندگی همین برند مراجعه بفرمایید.

 3. مجتبی اردانه گفت:

  سلام خدمت کلیه دوستان
  دستگاه من کارواش خانگی استریم 160بار است و سرسیلندر آن ترکیده است ممنون میشم راهنمایی کنید که از کجا تهیه کنم، باتشکروسپاس

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام وقت بخیر، برای راهنمایی در این خصوص، بخش خدمات و تعمیرات با شماره ۸۷۱۸۵۱۸۵-۰۲۱ پاسخگوش شما خواهند بود.

 4. کریم گفت:

  سلام
  بعد از مدتی که از کارواش خانگی استفاده نکردم امروز اومدم روشن کنم روشن نشد بنظر شما چه عیبی داره؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام
   پریز برق و دو شاخه اتصال را جهت اطمینان از عدم خرابی بررسی کنید. در صورت وجود خرابی در سیستم برق حتما دستگاه را به تکنسین و متخصص تعمیرات الکترونیک ارجاع دهید.

 5. zafari گفت:

  با سلام. دلیل این که در زمان خاموش بودن پمپ اب از لنس خارج میشود چیست . البته فشار خیلی کمی دارد اما مداوم اب خارج میشود.

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام،
   خروج میزان کم آب از نازل دستگاه کارواش امری طبیعی است، در صورت ادامه پیدا کردن نشت آب دستگاه را به متخصص نشان دهید.

 6. Ray گفت:

  سلام ممنون از سایت خوب شما من یک دستگاه کراچر ۱8۰بار دارم که از مخزن شوینده چیزی بیرون نمیاد مشگل کجا میتوانه باشه

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام وقت بخیر
   از دلایل عدم خروج ماده شوینده میتوان به گرفتگی شلنگ مواد شوینده یا بسته بودن شیر خروجی مواد شوینده اشاره داشت. با اطمینان از باز بودن شیر مواد شوینده و عدم گرفتگی شلنگ آن میتوان به عملکرد درست دستگاه با ماده شوینده کمک کرد. همچنین در صورت بالا بودن فشار آب دستگاه عملکرد پمپ ماده شوینده میتواند با مشکل مواجه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها
فروشگاه