انواع خوشبو کننده هوا

خوشبو کننده هوا

امروزه یکی از کارهایی که بعد از نظافت انجام می شود، خوشبو کردن محیط است. هر محیطی از جمله منزل، محل کار، مجتمع های تجاری و فروشگاه ها، مراکز آموزشی، مکان های مذهبی و حتی مراکز پزشکی و درمانی نیاز به هوایی خوش و دلپذیر دارد. وجود بوی خوش در محیط باعث آرامش افراد و ایجاد حس خوشایند و شادابی در آن ها می گردد. معمولا از تجهیزات مختلفی برای ایجاد بوی مطبوع در محیط استفاده می شود. اسپری، عود، انواع عطر و رایحه، دستگاه های خوشبو کننده، خاک های معطر و تجهیزات مختلفی برای خوشبو کردن محیط مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه خوشبو کننده هوا یکی از پرکاربردترین تجهیزات خوشبو کننده در محیط های مختلف می باشد.

 

انواع دستگاه خوشبو کننده هوا

در محیط هایی که قصد استفاده از ابزار حرفه ای برای خوشبو کردن محیط دارند، از انواع دستگاه خوشبو کننده هوا استفاده می شود. دستگاه های خوشبو کننده دارای دو دسته بندی کلی نیمه اتوماتیک یا مکانیکی و اتوماتیک یا برقی هستند. در ادامه این دو دسته بندی به طور مختصر شرح داده می شوند.

 

دستگاه خوشبو کننده هوا نیمه اتوماتیک

این نوع خوشبو کننده که معمولا برای اتاق ها و محیط های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد دارای محفظه ای است که اسپری خوشبو کننده در آن قرار می گیرد. مدل های مکانیکی پشت در نصب می شوند که با فشار در اسانس اسپری می شود. برخی مدل ها نیز دارای باتری بوده و با تایمر اسپری پاشش می کند. این مدل خوشبو کننده به علت اسپری ممکن است ایجاد حساسیت تنفسی نماید.

 

دستگاه خوشبو کننده اتوماتیک

خوشبوکننده های اتوماتیک علاوه بر اینکه قابل برنامه ریزی هستند، با کنترل از راه دور نیز تنظیم می شوند. انرژی این دستگاه ها به صورت اتصال مستقیم به برق تامین می شود. مخزنی در این مدل دستگاه ها تعبیه شده که برای نگهداری اسانس یا رایحه دلخواه می شود که در صورت اتمام باید مجددا شارژ شود. از سوی دیگر برخی مدل ها نیز دارای کارتریج هستند که باید پس از اتمام بو، تعویض گردند. خوشبوکننده های دارای مخزن، اسانس را اتمیزه کرده و به صورت مولکولی در هوا پخش می کنند. بنابراین پراکندگی بهتری در محیط خواهند داشت و بوی مطبوعی در محیط ایجاد می کنند. این دستگاه ها که دارای اندازه های مختلفی هستند، برای فضاهایی بین 100 تا 1000 متر مربع کاربردی خواهند بود.

 

مزایای استفاده از دستگاه خوشبو کننده اتوماتیک

خوشبو کننده های اتوماتیک را می توان زمانبندی کرد تا زمان روشن و خاموش بودن دستگاه متناسب با ساعات کاری و شلوغ محیط تنظیم گردد. بدین ترتیب علاوه بر پراکندگی مناسب بو در محیط، در مصرف اسانس نیز صرفه جویی می شود. تکنولوژی اتومیزیشن برای پخش مناسب اسانس استفاده می شود و اسانس را به صورت مولکولی در هوا انتشار می دهد. این ویژگی علاوه بر اینکه موجب انتشار سریع بو در محیط می شود، در مصرف اسانس نیز صرفه جویی می نماید. مخزن اسانس قابل شستشو می باشد و می توان در صورت تمایل به تغییر اسانس می توان مخزن را با آبگرم و صابون شستشو نمود. ظاهر زیبا و شکیل دستگاه ها و همچنین تنوع در رنگ آن ها باعث شده در هر محیطی قابل استفاده باشند.

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها
فروشگاه