چگونه تجهیزات نظافت مناسب انتخاب کنیم؟

استفاده از تجهیزات نظافت

شستشو و نظافت در خانه ها و اماکن اداری و تجاری، به صورت دستی رایج است. اما استفاده از تجهیزات نظافت دستی کمی دشوار تر از نظافت با تجهیزات نظافت صنعتی می باشد، به همین دلیل انتخاب ابزار نظافت مناسب و با کیفیت، در سهولت کاربری شستشو و کیفیت نهایی شستشو بسیار موثر خواهد بود. در ادامه نکاتی به منظور کمک به انتخاب بهتر تجهیزات نظافت تشریح شده است.

 

چه اماکنی نیاز به نظافت روزانه دارند؟

نظافت در همه اماکن صنعتی، تجاری، اداری و خانگی نیاز است، اما در برخی محیط ها نیاز است تا نظافت و شستشوی سطوح به صورت مداوم انجام پذیرد. در بخش های مسقف و سر باز اماکن خانگی و فضاهای اداری تجاری، به دلیل تردد بالا و حجم بالای آلودگی، بهتر است نظافت به صورت روزانه انجام شود. اما نظافت مداوم در صورت عدم استفاده از تجهیزات صنعتی نظافتی، دشوار بوده و نیاز به مصرف بالای آب و مواد شوینده و همچنین صرف انرژی زیاد از طرف کاربر دارد. به همین دلیل بهتر است از تجهیزات نظافت دستی مناسب و با کیفیت ساخت بالا در شستشو و نظافت اماکن خانگی، تجاری و اداری استفاده شود.

دلیل نیاز به تجهیزات نظافت چیست؟

برقراری پاکیزگی در محیط های متفاوت مستلزم استفاده از تجهیزات تخصصی و مناسب است. به طور مثال نمی توان شیشه را با تنظیف هایی که مختص شیشه نیستند، نظافت نمود. به همین دلیل استفاده از تجهیزات نظافت کاربردی گام اول برای برقراری پاکیزگی مداوم است. اما همانگونه که اشاره شد، بهتر است از تجهیزات مناسب برای هر بخش استفاده شود. برخی از انواع ابزار نظافت عبارت اند از:

1- انبر جمع آوری: این وسیله برای برداشتن زباله ها از روی زمین و دیگر سطوح یا جابجا کردن قطعات کوچک مناسب می باشد.
2- تنظیف های غبارگیری: به منظور نظافت سطوح از غبار، بهتر است از تنظیف تخصصی غبارگیری استفاده شود.
3- تی مخزن دار: از کاربردی ترین ابزار های نظافت می باشد که با تجهیز به مخزن آب و مواد شوینده، شستشوی را راحت تر می کند.
4- خاک انداز درپوش دار: محفظه ای با کیفیت، برای نگهداری زباله ها می باشد که درپوش آن مانع از انتشار آلودگی در محیط می شود.
5- دستمال های نظافت مناسب برای خودرو: مناسب ترین تنظیف برای نظافت کامل بخش های متفاوت درونی و بیرونی خوردو است.
6- گردگیر ماله ای: برای سهولت در نظافت دستی می باشد که با توجه به انواع پد قابلیت نظافت شیشه و سایر سطوح را دارد.
7- تی و خاک انداز کیسه دار: وسیله ای برای جاروب و نظافت سطوح و تخلیه ساده این آلودگی ها توسط کیسه می باشد.
8- سبد حمل: یک نوع سبد نگهدارنده تقسیم بندی می باشد که برای حمل تجهیزات نظافت مناسب است.

مزایای بکارگیری ابزار نظافت با کیفیت

استفاده از تجهیزات تخصصی در هر زمینه ای موجب بهبود عملکرد خواهد شد. به همین دلیل بهره گیری از ابزار نظافت مناسب، کاربردی و با کیفیت موجب بهینه شدن نظافت در اماکن صنعتی، تجاری و خانگی خواهد شد. اما به صورت تخصصی استفاده از این تجهیزات نظافت ویژگی هایی به همراه دارد که عبارت اند از: سهولت کاربری، کاهش نیاز به مصرف آب و مواد شوینده، کاهش هزینه های نظافتی، جلوگیری از بروز مخاطرات به دلیل طراحی استاندارد و امن این تجهیزات، عدم آسیب به سطوح به دلیل ساخت حرفه ای ابزار های نظافت، بهبود کیفیت کلی شستشو و نظافت سطوح هموار و ناهموار و… که همگی موجب رضایت کاربر و محبوبیت بالای این تجهیزات می شود.

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها
فروشگاه