متن دلخواه شما اینجا ...

نه کاربرد منحصر به فرد دستگاه جاروبرقی

جاروبرقی به عنوان اصلی ترین ابزار نظافت برای تمیز نمودن محیط خانه مورد استفاده قرار می گیرد و با جمع آوری گرد و غبار و زباله های ریز پراکنده شده نقشی اساسی در پاکیزه ساختن محل زندگی ایفا می نماید. جاروبرقی شناخته شده ترین وسیله نظافتی بوده و در کنار نظافت دارای کاربردهای خیره کننده ای می باشد که شاید هنوز آشنایی کامل در ارتباط با آن وجود نداشته باشد. برخی از این کاربردها عبارت اند از:

ایجاد رایحه مطبوع

برای خوشبو شدن فضای خانه می توان گلوله کوچکی از پنبه را به عطر مورد نظر آغشته نموده و آن را داخل پاکت جاروبرقی داد و به این ترتیب هوایی که از طریق دستگاه به محیط بازگردانده می شود، رایحه مطبوع را نیز با خود به  همراه می آورد.

دفع حشرات با جاروبرقی

الیاف فرش می تواند محلی برای باقی ماندن حشرات ریزی باشد که از طریق حیوانات خانگی و یا دلایل دیگر به آن منتقل شده اند و عامل بروز و تشدید حساسیت و آلرژی هستند. یکی از راه کارهای مؤثر برای مبارزه با این حشرات و حذف آن ها از محیط خانه، استفاده از جاروهای قدرتمند خانگی خواهد بود.

نظافت حاشیه در و پنجره

در چهار چوب درب ها و پنجره های خانه گرد و غبار تجمع پیدا کرده و وجود درزها و شیارها مانع از نظافت راحت این بخش ها می شود. با استفاده از نازل (سری) سرتخت جاروبرقی امکان نظافت سطوح باریکی که دسترسی به آن ها دشوار است، فراهم شده و عوامل حساسیت زا از خانه دور می گردد.

نظافت وسایل آشپزخانه

وسایل مورد استفاده در آشپزخانه ها مانند یخچال و اجاق گاز همواره در محل ثابتی قرار دارند و وزن بالای آن ها مانع از جا به جایی این وسایل می شود. از همین رو به مرور زمان گرد و خاک در بخش پشت و زیرین وسایل آشپزخانه تجمع پیدا می کند. با بهره مندی از یک دستگاه جاروبرقی و نازل های مختلف می توان محیط آشپزخانه و گرد و غبار انباشته شده در پشت وسایل را با کمی جا به جایی نظافت نمود.

ترمیم بخش های فرو رفته فرش

قرار گرفتن پایه مبلمان و اثاثیه منزل بر روی فرش و موکت فرو رفتگی هایی در بافت آن ها به وجود می آورد که از زیبایی فرش و طول عمر آن می کاهد. به منظور ترمیم آن یک جاروبرقی آب و خاک مناسب خواهد بود؛ به این صورت که تکه یخی بر روی ناحیه فرو رفته قرار داده می شود و پس از ذوب شدن، آب باقی مانده را با استفاده از جارو برقی آب و خاک جمع آوری شده و به این ترتیب الیاف فرش حالت از دست رفته خود را باز می یابد.

نظافت فیلتر ماشین لباس شویی

جاروبرقی های خانگی به منظور تمیز نمودن فیلتر ماشین لباس شویی قابل به کار گیری می باشد و پرزهای باقی مانده در آن را به خوبی جمع آوری می نماید. در صورتی که در بخش فیلتر آب و رطوبت باشد جاروی آب و خاک مناسب خواهد بود.

نظافت کیبورد کامپیوتر

صفحه کلید کامپیوتر از جمله سطوحی است که روزانه با آن در تماس هستیم و شاید برای نظافت کمتر مورد توجه قرار گیرد. گرد و غبار به راحتی در میان کلیدها نفوذ پیدا کرده و که با استفاده سری های باریک جاروبرقی به راحتی نظافت می شود.

یافتن اشیای گم شده

یکی دیگر از کاربردهای جالب توجه جاروهای خانگی یافتن اشیای ریز گم شده است. به همین منظور پارچه ای بر روی دهانه لوله جارو برقی قرار می گیرد به صورتی که منافذ آن اجازه عبور جریان هوا را بدهد. با روشن شدن دستگاه شی گم شده در هنگام مکش به پارچه می چسبد.

پر کردن وسایل بادی با هوا

بسیاری از دستگاه های جاروبرقی از قابلیت دمش برخوردار هستند که از این ویژگی می توان به عنوان یک دمنده استفاده نمود، به این معنا که وسایل بادی را در خانه می توان از این طریق به آسانی پر از هوا نمود.

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 6 =

سبد خرید
خانه
حساب کاربری من
0 لیست علاقه مندی ها
فروشگاه

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟