انتخاب ابزار نظافت با توجه به جنس سطح

ابزار نظافت

جنس سطح مورد نظافت تاثیر مهمی در تعیین ابزار نظافتی مناسب جهت تمیز کردن اصولی و بدون آسیب آن دارد. همچنین ممکن است یک محیط در بخش های مختلف دارای سطوح و کفپوش هایی با جنس متفاوت باشد. بنابراین در صورتیکه نظافت ایده آل سطح را مد نظر دارید، حتما باید با روش های موثر نظافت هر نوع کفپوش آشنا باشید.

شناسایی انواع کفپوش برای انتخاب ابزار نظافت مناسب

در اولین گام، برای تعیین نحوه عملیات نظافت بر روی سطوح، باید جنس انواع کفپوش ها شناسایی شوند. هر کفپوشی نیاز مخصوص به خود را داشته و بنابراین باید بدانیم که با بتون، سرامیک، چوب یا هر جنس دیگری سر و کار داریم.

سطوح بتنی

کفپوش بتنی سخت و متخلل بوده و عمدتا در محیط های صنعتی و پارکینگ ها دیده می شوند. بر روی این سطوح آلودگی به آسانی انباشته می گردد. از این رو برای نظافت سطوح بتنی باید از یک جارو یا دستگاه نظافتی مانند سوییپر دارای برس زبر استفاده نمود تا آلودگی ها بطور کامل از سطح جدا شوند. اگر سطح بتنی برای اولین بار نظافت می شود، بعد از خارج نمودن مصالح ساختمانی و نظافت محیط، باید سطح را با آب شستشو داد.

لمینت

برای نظافت کفپوش های لمینت باید از مقدار کم تری مواد شوینده و آب استفاده نمود. مقدار کمی آب اضافی باقیمانده بر روی سطح می تواند با گذشت زمان بوی نامطبوعی را ایجاد کند. بنابراین تی یا ابزار نظافت مورد استفاده بر روی این سطوح باید به خوبی آبگیری شده باشد.

سطوح چوبی سخت

مانند کفپوش لیمنت، استفاده از آب زیاد بر روی سطوح چوبی در حین نظافت می تواند باعث آسیب رسیدن به آنها شود. ابزار های نظافتی دارای پد میکروفایبر بهترین عملکرد را بر روی این سطوح بر جای می گذارند.

کاشی و سرامیک

برای تمیز کردن سطوح کف کاشی و سرامیک ابزار نظافت یا یک دستگاه نظافتی مانند پلیشر نتیجه مناسبی را برای کاربر به همراه دارد. اگر کاشی مورد استفاده دارای ترکیبات وینیل باشد، به تجهیزات نظافتی غیر ساینده نیاز خواهد داشت.

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها
فروشگاه