هر آنچه باید در مورد کارواش خانگی بدانید

کارواش خانگی

موارد استفاده دستگاه کارواش خانگی از شستشوی سطوح کف گرفته تا شستن خودرو را شامل می شود. این دستگاه، جرم، آلودگی، رنگ، کپک، گل و لای و دیگر آلودگی ها را از سطح حذف می نماید. فشار  آب خروجی از این دستگاه، حتی سخت ترین آلودگی ها را از بین می برد. قبل از بکارگیری کارواش خانگی، باید بدانید دقیقا به دنبال چه هستید و چه استفاده ای از دستگاه خواهید داشت.

کارواش خانگی چگونه کار می کند؟

تمامی مدل های کارواش خانگی برای عملکرد نیاز به یک منبع آب دارند که می تواند از یک شیر آب و بوسیله شلنگ تامین شود. برای ذخیره سازی آب نیز در بعضی مدل ها مخزنی تعبیه شده است. واترجت ها فشار آب را از طریق یک پمپ فشار قوی افزایش می دهند و آنرا با سرعت بالا به سطح پاشش می کنند. بر روی تفنگی کارواش ها یک کلید ایمنی قرار گرفته تا کاربر بتواند در موقع لزوم جریان آب را قطع یا وصل نماید.

کارواش خانگی چه نوع عملیات هایی را می تواند انجام دهد؟

بیشترین کاربرد کارواش خانگی، شستشو و نظافت است. آب تحت فشار خروجی از واترجت، جرم های انباشته شده بر روی پیاده رو ها، حیاط، ساختمان ها و دیوار ها و دیگر سطوح را از بین می برد. ترکیب آب با ماده شوینده می تواند قدرت از بین برندگی را در مواردی افزایش دهد. فشار کاری این دستگاه ها متفاوت است و بنابراین هر کدام از آن ها برای یک کاربرد خاص بکار می آیند. مثلا یک واترجت با فشار کاری پایین برای شستشو خودرو کفایت می کند در حالیکه برای شستشوی جرم ها از سطح پارکینگ فشار کاری بیشتری لازم است.

انتخاب مدل مناسب

مدل های متنوعی از واترجت خانگی وجود دارند که در این بین انتخاب بهترین مدل اهمیت دارد. انتخاب نادرست کارواش برای یک عملیات مشخص، فرآیند را دشوار نموده و حتی موجب آسیب دیدن سطح می گردد. واترجت الکتریکی و دیزلی یا بنزینی انواع این دستگاه ها از نظر منبع تغذیه هستند. مدل های الکتریکی برای عملکرد نیاز به دسترسی مناسب به پریز برق دارند.

دستیابی به بهترین نتیجه

هنگامیکه از کارواش خانگی استفاده می کنید، دستورالعمل آنرا به دقت بخوانید. همچنین به جهت فشار آب خروجی از دستگاه، بهتر است از تجهیزات حفاظتی مانند دستکش و لباس محافظ استفاده کنید. با توجه به تفاوت های مدل های مختلف، حتما باید دفترچه مخصوص آن را بخوانید تا ایمنی و اثربخشی فرآیند را بدست آورید. اطمینان از محکم بودن اتصالات دستگاه، باز گذاشتن همیشگی منبع آب ورودی برای جلوگیری از بی آب شدن پمپ، انتخاب نازل با زاویه مناسب و شستشوی سطح از بالا به پایین از جمله نکات مهم دیگر جهت حفظ ایمنی و دستیابی به نتیجه ایده آل بوسیله کارواش خانگی می باشد.

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها
فروشگاه