متن دلخواه شما اینجا ...

نظافت متفاوت با انواع ابزار نظافت خلاقانه

نظافت و پاکیزگی بخشی جدایی ناپذیر از همه ما انسان ها است و گذشته و آینده هر نسلی را در بر می گیرد. برای داشتن زندگی فردی و اجتماعی سالم، جلوگیری از شیوع بیماری ها و دست یابی به بهداشت کامل جسمی و روحی پاکیزگی اهمیت زیادی دارد و شرط برخورداری از بهداشت شخصی و اجتماعی رعایت نظافت از جنبه های گوناگون است. نظافت شخصی، نظافت منزل، نظافت محیط کار، نظافت شهری و … همه در گروه فعالیت های نظافتی قرار می گیرند که انجام روزانه آن ها برای همه ما ضرورت دارد و نه تنها بر سلامت جسم بلکه به سلامت روح هم تأثیر مستقیم می گذارد. در محیط های خانگی، اداره ها، شرکت ها، هتل ها، مراکز آموزشی و … استفاده از تجهیزات و ابزار نظافت مناسب و کارآمد در ایجاد محیطی پاکیزه و بهداشتی نقش موثر دارد.

انواع ابزار نظافت برای نظافت خانه و محل کار

در بسیاری از محیط های تجاری، صنعتی، درمانی، آموزشی و … برای نظافت و شستشوی عمیق محیط دستگاه های مکانیزه به کار می رود. برای نظافت منزل و دیگر محیط هایی که نیاز به استفاده از ابزار نظافت دستی باشد، می توان از تجهیزاتی بهره گرفت که دارای طراحی ساده و کاربرد آسان هستند و در عین حال نظافتی باکیفیت و بهداشتی ارائه می دهند. بسیاری از این تجهیزات مکمل ماشین آلات مکانیزه هستند. برخی از لوازم و ابزار نظافت دستی حرفه ای عبارت اند از:

ترولی و تی شور

از پرکاربردترین تجهیزات نظافت دستی ترولی یا تی شور می باشد که به منظور شستشوی سطوح کف در خانه، مراکز اداری و تجاری،‌ فروشگاه ها و ده ها محیط دیگر استفاده می شود. ترولی ها غالباً با دارای دو سطل مجزا و آبگیر و یا یک سطل و آبگیر هستند که بخش زیادی از مشکلات نظافتی را از میان برداشته است. هنگام استفاده از تی های سنتی مقدار زیادی آب روی زمین باقی می ماند و یا در فاصله ای که از محل شستشوی تی تا محل نظافت پیموده می شود، آب روی زمین چکه می کند. ترولی و تی شور با داشتن سیستم آبگیر مقدار آب اضافه از الیاف تی را خارج می نماید و هنگام شستشوی سطح به میزان کافی و متعادل سطح زمین مرطوب می شود. سادگی در استفاده و کارایی فوق العاده با یکدیگر توامان شده که از ویژگی های منحصر به فرد یک تی شور به شمار می آید.

تی های نظافتی

به منظور دست یابی به نظافت هر چه بیشتر و بهتر با روش های دستی، تی های ویژه ای با خلاقیت و نوآوری طراحی و تولید شده اند که نظافت را به شکلی متفاوت به انجام می رسانند. به عنوان مثال تی مخزن دار، تی آنتی باکتریال و تی V شکل از جدیدترین تی هایی هستند که برای نظافت محیط های گوناگون کاربرد دارند. در مخزن تی مخزن دار امکان افزودن ماده شوینده و یا ضدعفونی کننده وجود دارد. تی آنتی باکتریال جهت شستشوی سطوح کف در محیط های حساس به آلودگی مانند مراکز درمانی بسیار مناسب است و تی V شکل با دارا بودن قابلیت تغییر پهنا سطوح با پهناهای مختلف را شستشو می دهد.

دستمال، ابزار گردگیری و سبد حمل تجهیزات

برای غبارگیری و حذف آلاینده های سطحی از روی سطوح مختلف، دستمال ها و ابزار نظافت متنوعی به بازار ارائه شده که سبب گردیده فرآیند گردگیری به شکلی تخصصی تر و بهداشتی تر انجام پذیرد. به عنوان مثال دستمال های تخصصی برای نظافت استیل، خودرو، شیشه و … وجود دارد و یا برای گردگیری نقاط زاویه دار از دسته شکل پذیر استفاده می شود. این دسته با هر نوع سطح صاف یا منحنی انطباق دارد و نواحی دور از دسترس را به خوبی تمیز می گرداند. به منظور حمل و جا به جایی آسان و سریع انواع ابزار نظافت مانند دستمال، ماده شوینده، پد و … سبد حمل ابزار نظافت طراحی شده و کاربر به راحتی می توان تجهیزات نظافتی مورد نظر خود را حمل نماید.

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

سبد خرید
خانه
حساب کاربری من
0 لیست علاقه مندی ها
فروشگاه

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟