معیارهای انتخاب جاروبرقی خانگی کارآمد

اگر قصد تهیه یک جاروبرقی جدید را داشته باشد، خواهید دید که در بازار تنوع محصولات وجود دارد و شاید انتخاب را کمی دشوار سازد. مهم ترین نکته در انتخاب جاروبرقی قدرت آن است. این امکان وجود دارد یک جارو برقی ویژگی های جذابی داشته باشد اما باید دید که به چه میزان نیازهای نظافتی را مرتفع می سازد. به ویژه اگر افرادی در خانه دچار حساسیت و آلرژی باشند، به کارگیری جاروهای مناسب و پر قدرت اهمیت بسیار زیادی داشته و در بهبود هوای منزل نقش مؤثری ایفا می کند. برخی ملاک های مهمی که در انتخاب جاروبرقی خانگی مناسب در نظر گرفته می شود:

توان و قدرت مکش جاروبرقی

در بررسی ویژگی های یک دستگاه جارو برقی قدرت مکش یک پارامتر بسیار مهم می باشد. توان جاروبرقی به معنای میزان مصرف دستگاه است که ضریبی از پارامترهای قدرت مکش و سرعت مکش بوده و الزاماً با بودن توان یک دستگاه به معنای قوی بودن آن نیست، بلکه قدرت مکش جارو برقی معیار اصلی در قدرت نظافتی دستگاه است. بنابراین در هنگام انتخاب جاروی مناسب علاوه بر توان باید به قدرت مکش نیز توجه نمود.

اندازه ظرفیت مخزن دستگاه

یکی از معیارهای دیگری که برای تهیه جاروبرقی در نظر گرفته می شود، اندازه ظرفیت مخزن دستگاه است. در مناطقی که گرد و خاک زیادی دارند و یا در خانه های دارای کودک، به طور قطع میزان انجام نظافت بیشتر بوده و بهتر است جارویی با ظرفیت مخزن مناسب انتخاب گردد تا به تعداد دفعات کمتری به تخلیه مخزن و یا تعویض پاکت جاروبرقی پرداخته شود.

لوازم جانبی همراه

به منظور بهبود عملکرد جاروبرقی و نظافت سطوح و نقاطی که دور از دسترس قرار دارند، تجهیزات جانبی متنوعی به همراه دستگاه ارائه می گردد. برس سر گرد برای نظافت مبلمان، نازل سر تخت (نازل گوشه) برای نظافت شیارها و، کنج ها و زاویه ها طراحی و تولید شده اند که نظافت بخش های دارای محدودیت دسترسی را به آسانی امکان پذیر می سازد. بنابراین در زمان خرید جاروبرقی خوب است بدانیم در کنار آن چه تجهیزاتی همراه بوده و چه تجهیزاتی به صورت یدکی می توان تهیه نمود.

به این پست چند امتیاز میدین؟
5/5
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

خانه
حساب کاربری من
0 علاقه مندی ها
فروشگاه